27. října 2018 v 13:55 | trenér |  Výsledky

1x ADAM JANATKA

1x PEPINO VĚCHET

SESTAVA : JENDA - NOE,MIŠÁK,ÁDA - FILDA,MÁRA
STŘÍDÁNÍ : MIKY - LINDA,PEPINO - KÁJA,DÁDA,DOMČA

Dnes jsme odehráli poslední podzimní zápas okresního přeboru venku,už nás čeká jen domácí zápas s TJ Doksy příští neděli.K zápasu jsme opět odjížděli bez nemocného Majka a druhého maroda Vojty.Zápas se hrál již za sychravějšího podzimního počasí,na mokrém trávníku.Hrálo se 2x 25 minut systémem 1+5 a rozhodčím zápasu byl domácí trenér.

Začátek zápasu byl celkem vyrovnaný,my jsme se sice více tlačili do zakončení,ale chyběla nám přesnější koncovka.Až po několika minutách se konečně prosadil náš nejlepší střelec Filda a vedli jsme 1:0.To už jsme začali mít více ze hry a vytvářeli si další šance a hlavně domácí vůbec nepouštěli k naší brance.A když už se tam dostali tak naši dva gólmani vše pochytali.Druhý gól o chvilku později vstřelil krásnou střelou zdálky Mišák a vzápětí opět zdálky Noe už zvyšoval na 3:0.Nic víc se už v poločase nestalo a tak jsme šli na pauzu s třígolovým vedením.
Ve druhé půlce jsme už jasně dominovali a konečně i začali proměňovat rohové kopy.První se ve druhé půlce po rohu Mišáka trefil Filda a chvíli po něm opět po rohu byl na svém místě Adam a přesný Míšův roh uklidil do sítě i on.Pak přišla velká chvíle Pepina,který vybojoval balón a napřáhl zdálky a i díky lehké teči jednoho z domácích hráčů mohl slavit svůj první soutěžní gól.Až po našem šestém gólu jsme malinko polevili v bránění a spíš se hrnuli do útočení a tím nastaly nějaká okénka v naší obraně a po menším zaváhání Ady,prostřelil jeden z domácích útočníků Mikyho v naší brance.Na tento gól jsme však ihned zareagovali a důrazný Filda zvýšil na 7:1.Pak měla několik šancí naše dračice Kája,ale dnes jí gól bohužel souzený nebyl.Další šance pak z levé strany připravoval Dáda,ale ani jeho centry nikdo nebyl schopný dotlačit do sítě.A tak domácí z ojedinělého útoku udeřili podruhé a Miky lovil ze své sítě podruhé,ale již naposled.Ale i na tento gól jsme měli rychlou odpověď a Filda svým dnešním čtvrtým gólem upravil na konečných 8:2 v náš prospěch.

Dnes jsme podali jeden z nejlepších výkonů podzimu.Všichni jsme dnes bojovali a hlavně i dokázali převést některé prvky z tréninku do zápasu.Všem dětičkám patří za dnešní výkon velká pochvala a doufám,že i v posledním zápase podzimu s TJ Doksy předvedeme našim fanouškům něco z toho ,co jsme se již naučili.Po zápase si pak chvilku posedíme v naší klubovně,zhodnotíme první část sezóny a řekneme si co dál.Doufám,že nám na neděli maminky něco připraví dobrého na zub,protože si to naše dětičky určitě za svoji dosavadní práci určitě zaslouží.

26. října 2018 v 21:18 | trenér |  Aktuálně

Podzimní část sezóny nám končí a počasí už moc nedovoluje trénovat venku,proto proběhne příští týden poslední trénink na umělce u školy.V neděli pak po zápase s TJ Doksy od 14 pak kolem 15,30h by proběhla malá rozlučka s podzimní sezónou v klubovně FK Stráž.Prosím tímto naše ochotné maminky,jestli by nebyly tak hodné a nenapekly nějakou sladkou dobrůtku pro naše nejmenší.Jinak od úterý 6.listopadu budeme chodit pravidelně každé úterý od 16-18h trénovat do sportovní haly Panda.Bude tedy potřeba pro děcka pořídit sálová obuv !!!Na zimní tréninky pak budeme opět vybírat 200 Kč na děcko- splatnost nejdéle do března 2019

Nominace do Kravař

25. října 2018 v 20:16 | trenér |  Aktuálně

V sobotu 27.10.2018 zajíždíme k předposlednímu podzimnímu zápasu do Kravař.Odjezd malého autobusu bude v 8,30h od haly.Sebou ať si děti nezapomenou teplejší oblečení pod dres,chrániče,kopačky a pití.Návrat kolem 12h-12,30h

STŘÍDÁNÍ : MIKY - NOE,LINDA - DÁDA,KÁJA

Dnes jsme zřejmě za posledního pěkného podzimního počasí odehráli další domácí zápas.Sice se zpožděním,ale přeci k nám dorazil celek Spartaku Žandov.My jsme až na Majka byli již kompletní.Rozhodčím zápasu byl opět Míša Guba a hrálo se 2x25minut systémem 1+5.

V úvodu zápasu jsme byli celkem aktivnější a myslím si,že jsme měli i více šancí jak soupeř,ale ty jsme bohužel nedokázali využít.Hlavně dva vysocí obránci soupeře nám při zakončování dělali velké problémy.O problémy v naší obraně se staral šikovný útočník Žandova s číslem 7,který také po několika minutách otevřel skóre zápasu.Naštěstí naši borečci přišli s vyrovnáním brzy.Po rychle rozehraném rohu mezi Noemem a Míšou,vystřelil náš kapitán Mišák a bylo vyrovnáno.Škoda,že se nepodařilo využít další nějaké šance,protože si myslím,že jsme si další gól zasloužili.To soupeř měl ve své řádě střelce z velké vzdálenosti,který dvakrát napřáhl a my prohrávali 1:3.To byl i poločas.
Druhou půlku jsme začali nadějně a po chvilce Filda snížil na 2:3.Mysleli jsme si,že je to signál k obratu jako před týdnem s Jestřebím,ale naši dva rychlonozí útočníci dnes neměli svůj den a nedokázali být dosti aktivní a v koncovce přesní.To soupeř měl svého šikulu v útoku aktivnějšího a ten větral celou naší obranu a zvýšil i na 2:4.My na tento gól nedokázali odpovědět a v koncovce se stále trápili.Hosté využili dvou chybiček v obraně a navýšili své vedení už na 2:6.Až v závěru zavelelo k zdramatizování zápasu duo našich "koček" v útoku Kája s Lindou.Nejprve Kája vybojovala míč a přihrála Lindě,která špičkou ve skluzu uklidila míč do žandovské branky.A o minutu později to byla Linda,která na pravé straně vybojovala míč a nahrála na naběhnutého Adama a ten snížil na 4:6.Bohužel na větší drama už nezbývalo moc času a víc už jsme nestihli a prohráli 4:6.

Škoda,že jsme nenavázali na druhý poločas z minulého týdne s Jestřebím a nebyli tak aktivní dnes.Soupeř byl určitě hratelný a kdyby jsme dnes trochu více zabojovali,tak bychom určitě na nějaký bodík dosáhli.I tak patří pochvala našim nejmenším za dnešní výkon a věřím,že příští týden v Kravařích bude náš výkon lepší a opět potěšíme naše nejvěrnější fanoušky,kterým opět za dnešní podporu děkujeme.

17. října 2018 v 20:12 | trenér |  Aktuálně

Milí rodiče 8.12.2018 od 10h budeme opět pro naše nejmenší fotbalisty pořádat tradiční mikulášský turnaj pro šest týmů.My postavíme opět dva,aby si zahráli všechny děti..Byl bych rád aby se do organizace turnaje opět zapojilo co nejvíce rodičů.Vítán bude jakýkoliv nápad,pomoc,nějaká ta dobrůtka,či finanční podpora a pomoc při občerstvení během turnaje,či pomoc s organizací turnaje.Vaše nápady a nabídky mi můžete psát do chatu,mailu či SMS.Díky tréňa

Tak už mám Mikuláše a tři čerty a i anděla Smějící se jen pokud má někdo možnost sehnat kostým pro anděla,dejte mi prosím vědět!!!

NOMINACE NA ZÁPAS SE ŽANDOVEM

V neděli 21.10.2018 od 14h odehrajeme další domácí mistrovský zápas.Sraz nominovaných je ve 13h na hřišti.Jelikož již má být horší počasí,nezapomeňte své děcka vybavit teplejším oblečením(termo prádlo nebo tepláky,či mikiny pod dres)

STŘÍDÁNÍ: MIKY - NOE,LINDA,PEPINO - KÁJA,DÁDA

Včera jsme odehráli další domácí utkání okresního přeboru starších přípravek.Za krásného podzimního počasí jsme na našem hřišti přivítali celek Jestřebí-Provodín.Bohužel nám stále marodí dva naši klíčoví hráči Majky a Mára a tak se poprvé v našem dresu objevil Robin.Rozhodčím zápasu byl trenér Míša Guba a hrálo se opět 2x25 minut systémem 1+5.

Od začátku bylo utkání celkem vyrovnané,naši borečci se statečně rvali o každý balón,ale chyběl nám větší klid při zakončování před soupeřovou brankou.Naopak soupeř z první vážnější šance udeřil a vedl 0:1.Dá se říct,že my jsme byli i více aktivnější,ale hosté nám vždy z rychlého protiútoku zasadili gólový úder a tak jsme po patnácti minutách prohrávali už 0:4.Ale tento záporný výsledek nás naštěstí nezlomil a díky zásahu Fildy jsme snížili na 1:4 a od té chvíle jsme soupeře nutili dělat chyby i v obraně a jednu z nich potrestal se štěstím znovu Filda.Pak se hra přelévala ze strany na stranu,ale my neměli fotbalové štěstí a naopak se pomalu začínal rozchytávat náš druhý brankář Miky,který držel nadějný stav.Bohužel v úplném závěru nás soupeř ještě jednou překonal a tak se šlo na přestávku za nepříznivého stavu 2:5.
Ani začátek druhé půle nenasvědčoval k tomu,že bychom včera bodovali.Jestřebští hráči nám hned na začátku druhé půle vstřelili další dva góly a směřovali k jasné výhře.Jenže pak nastal obrovský zlom.Do branky opět šel Miky,který od té doby zvou branku uzamkl a svými bravůrními zákroky vychytával jednoho z hostujících hráčů za druhým.To byl i impuls pro naší útočnou hru.Filda snížil na 3:7 a začala naše honba za stahováním výsledku.Po již několikátém rohu Mišáka se opět prosadil Filda a vzápětí přidal svůj pátý gól a najednou to bylo jen o dvě branky.To ale nebylo z naší strany vše.Po závaru před jestřebskou brankou se míč odrazil k Mišákovi a ten zdálky pozemi prostřelil hradbu těl a míč skončil v hostující brance.A byl to znovu náš kapitán,který vzápětí vyrovnal na 7:7.To už všichni fanoušci byli v maximálním varu a náš nejmladší tým vycítil šanci ještě na víc.A když k tomu stál v naší brance nepřekonatelný Miky,který opět předvedl bravurní zákroky.Čtyři minuty před koncem svým šestým gólem dostal Filda se štěstím náš tým do vedení,když se míč jen tak tak dokutálel za čáru.V infarktovém závěru,měli šanci na vyrovnání hosté,ale u Mikyho neuspěli a naopak na druhé straně pečetil svůj včera dobrý výkon Vojta,který svým důrazem před jestřebskou brankou se dostal k míči a zvýšil na 9:7.Úplný závěr už naši borečci velkou bojovností zvládli ubránit snahu hostí a po závěrečném hvizdu si zaslouženě za druhý poločas vybojovali další tři bodíky do tabulky.

Včerejší utkání se muselo všem divákům líbit.Naši nejmenší borečci ukázali,že i oni se umí vybičovat k maximální bojovnosti.Mám radost,že jsme to za nepříznivého stavu nevzdali a dokázali v krásném závěru udělat vše pro to abychom uspěli.Všem dětičkám patří velká pochvala a obzvlášť bych chtěl vyzdvihnout výkon Mikyho,který si myslím byl hlavním strůjcem tohoto úspěchu.Samozřejmě celý tým se k tomu přidal a fantastičtí fanoušci nám také moc pomohli.Doufám,že je nezklameme ani příští neděli,kdy opět hrajeme doma a to tentokrát se Žandovem

Nominace na Jestřebí - Provodín

V neděli 14.10.2018 odehrajeme od 14h další domácí zápas.Sraz nominovaných ve 13h na hřišti.Nevím jak na tom jsou ti co marodí,tak je možné,že v pátek se nominace ještě upraví

STŘÍDÁNÍ : LINDA - PEPÍNO,KÁJA

Dnes jsme zajížděli do Dubé k dalšímu mistrovskému zápasu.Bohužel nám po neděli onemocněli dva klíčoví hráči Majky a Mára a opět s námi nemohl jet Noe,kvůli tréninku mladších žáků!!!Takže jsme nakonec odjížděli do Dubé v devíti lidech.Hrálo se za pěkného podzimního počasí a rozhodčím byl domácí trenér.

První poločas byl velmi vyrovnaný.Hra obou týmů byla celkem neurovnaná a viděli jsme spoustu chyb z obou stran.První jsme potrestali my,když Mišák důrazně atakoval domácího brankáře,který špatně rozehrál a trefil míč do našeho kapitána a od něho se míč odrazil do sítě.Jenže jsme se z vedení neradovali příliš dlouho a po chybě Vojty domácí vyrovnali na 1:1.
Vzápětí jsme opět chybovali a domácí šli do vedení 2:1.Ale to taky netrvalo dlouho a Filda vyrovnal na 2:2.O pár minut později čistě za půlkou skluzem odebral míč Mišák,ale domácí přes něho přepadl a pan rozhodčí pískl trestný kop.K míči se postavil jeden z domácích hráčů a střelou pod břevno nachytal Jendu a my znovu prohrávali.Ale v závěru znovu chyboval domácí brankář a jeho špatnou rozehru tentokrát dotlačil za čáru Filda a vyrovnal na poločasový výsledek 3:3.
Bohužel druhou půlku jsme už nebyli dostatečně bojovní a opět několikrát zbytečně inkasovali.A jelikož jsme neproměnili několik šancí a tak nám později domácí utekli ve střílení gólů a my zaslouženě prohráli.Na čtvrtý gól domácích jsme ještě stačili zareagovat gólem Fildy.Ale pak se domácí trefili hned dvakrát v krátkém čase za sebou a vedli 6:4.Díky individuální pěkné akci Fildy,který našel před volnou brankou naběhnutého Ádu a ten vstřelil svůj první životní gól v našem dresu.Bohužel jsme nevyužili několik rohů a šance Fildy,Mišáka a Ády vychytal domácí brankář.Naopak v obraně jsme dělali chyby a byli nedůrazní a dovolili jsme domácím navýšit na 8:5.Pak ještě vykřesal jiskřičku naděje Áda,který se po přihrávce Mišáka řítil sám na brankáře a tvrdou střelou k tyči snížil na 8:6.Další gól pak měl na noze Pepíno,ale nedokázal míč dotlačit za brankovou čáru a vzápětí přišel o odražený míč a domácí útočník se řítil sám na Jendu a s přehledem zvýšil na 9:6.Pár minut před koncem se domácí ještě jednou prosadili a když pokus Mišáka zdálky bravůrně zlikvidoval domácí brankář,následnou dorážku schytal od našeho kapitána do obličeje a i když ze třetí dorážky jednoho z našich hráčů skončil míč za čarou,pan rozhodčí mezitím odpískal zákrok na brankáře a gól neuznal.Nic víc se nestalo a my tentokrát z Dubé odjížděli naprázdno s prohrou 6:10.

Škoda,že jsme dnes nemohli být kompletní.Soupeř byl určitě hratelný a v kompletní sestavě by jsme určitě nějaký bodík přivezli.Někteří naši borečci bohužel dnes nenavázali na zlepšující bojovnost.Myslím jsi,že jsme to dnes domácím hodně ulehčili trochu odevzdanějším výkonem.Nic se neděje a já doufám,že v dalším domácím zápase již budeme kompletní a daleko bojovnější než dnes.

Nominace do Dubé

3. října 2018 v 20:54 | trenér |  Aktuálně

Ve čtvrtek 4.10.2018 v 15h od haly odjíždíme na další mistrovský zápas do Dubé.Sraz ve 14,50h u haly a všichni nominovaní ať mají sebou chrániče,kopačky,pití a oblečení pod dres dle počasí.Návrat kolem 18,30-19h