1x MIŠÁK

1x LINDA

SESTAVA : JENDA - NOE,MAJKY -MIŠÁK - FILDA,MÁRA
STŘÍDÁNÍ : DOMČA - VOJTA,ADAM - DÁDA,LINDA,ERY

Dnes náš nejmladší celek odehrál další domácí zápas okresního přeboru starších přípravek.Na naše hřiště dorazil druhý celek FK Cvikov "B",který přijel pouze v šesti bez hráčů na střídání.Naopak my jsme do dnešního zápasu prostřídali a šanci dostali další borečci našeho týmu.Rozhodčím zápasu byl Domča Komárek a hrálo se opět dvakrát 25 minut systémem 1+5.

Do zápasu jsme vstupovali se snahou navázat na předchozí zlepšený bojovný výkon,se kterým jsme bodovali v Bukovanech a to se myslím všem povedlo.Hned na začátku zápasu sebral Noe jednomu ze cvikovských hráčů míč a rychle postupoval po pravé straně na branku a nechytatelnou střelou otevřel skóre zápasu.Ihned po rozehře jsme byli důrazní v napadání a Mára zvýšil na 2:0.Soupeř byl z těchto dvou gólů malinko zaskočený a my si vytvořili i další šance,ale tentokrát Mára,nebo Filda byli v zakončení moc zbrklí.Další šance Vojty pak skončila na tyči.Hosté pomalu vyrovnávali hru a také se osmělovali k naší brance,ale obrana v čele s Jendou v brance však bojovala bez chybiček a vždy šanci zažehnala.Po dalších našich šancích jsme předvedli krásnou přímočarou akci od branky kdy po souhře Majkyho s Míšou,našel náš kapitán Vojtu,který se uvolnil kolem obránce a vyslal na bránu svého kolegu v útoku Dádu a ten zvýšil na 3:0.I nadále jsme byli bojovnější,ale zbrklí v zakončení.Chvilku před poločasem přišla první chybička v obraně a soupeř toho využil a snížil na poločasový výsledek 3:1.
Druhou půli jsme chtěli vedení navýšit,ale po první dnešní chybičce Jendy v rozehře a chybě Noema soupeř snížil na 3:2.Na chvíli naši borečci znejistili a se štěstím přežili další šanci Cvikova.Ale bojovali dále a díky střele Majka se dostali znovu do dvougolového vedení.Ihned po rozehře pak přidal svou aktivní hrou gól jistoty Noe.Vzápětí se konečně prosadil i dnes malinko se trápící Filda a zvýšil na 6:2.Pak nás vynikajícím zákrokem podržel po rohu Jenda a po další naší akci se trefil kapitán Mišák a bylo to 7:2.Hosté to nevzdali a dokázali snížit na 7:3.Jenže byl to opět Filda,který díky prvnímu gólu ožil a svým důrazem dotlačil míč po osmé do cvikovské sítě.Pak náš celek předvedl několik krásných fotbalových akcí a po jedné z nich utekl Mára po levé straně a našel zcela volnou Lindu a ta vstřelila ve svém prvním zápase i svůj první gól.Chvíli na to to mohl být Ery,který se objevil ve stejné situaci,ale jemu bohužel míč trochu utekl.To už v naší brance stál dnes druhý brankář a benjamínek celého klubu Domča Remiáš,který se ihned blýskl krásným tygřím skokem ke své pravé tyčce a tím tak zmařil jasný cvikovský gól.Hrál se pěkný fotbal z obou stran a my se dočkali jubilejní desáté branky z kopaček našeho nejlepšího střelce Máry.V závěru jsme pak ještě dovolili soupeři snížit na konečných 10:4.

Dnes jsme odehráli další zdařené utkání.Všichni nominovaní bojovali a už jsme viděli i několik krásných fotbalových akcí.Je vidět,že se naši borečci začínají zápasově rozkoukávat,chtějí více bojovat a začíná se nám i gólově dařit.Musím vyzdvihnout výkon bojovnice Lindy a benjamínka Domči.Jinak ostatní si zaslouží také velkou pochvalu a doufám,že ti co budou nominováni ve čtvrtek do Dubé,kam odjíždíme v 15h malým autobusem budou chtít navázat na výkony z předchozích dvou zápasů,protože se začíná celek vyrovnávat a bude brzy velmi těžké určit sestavu na zápasy.Všem fanouškům děkujeme za podporu během zápasu.

Tréninky na říjen 2018

28. září 2018 v 18:52 | trenér |  Tréninky

3.10.2018 - středa - 16h - hřiště FK Stráž
4.10.2018 - čtvrtek - 16,30h - TJ Dubá : FK Stráž pod Ralskem
(odjezd nominovaných hráčů v 15h malým autobusem od haly)
5.11.2018 - pondělí - 15,30h - umělka u školy
9.11.2018 - pátek - 15,30h - hřiště FK Stráž ???? (podle počasí)

případné změny včas oznámím,nebo můžete sledovat na stránkách
a nebo na faceboku ve skupině Rodiče FK Stráž pod Ralskem ročníků 2009 a mladší

Nominace na Cvikov "B"

28. září 2018 v 18:39 | trenér |  Aktuálně

Nominace na zápas s FK Cvikov "B"

V neděli 30.9.2018 od 14h odehrajeme další mistrovský zápas doma s FK Cvikov "B".Sraz všech nominovaných je ve 13h na hřišti.Sebou kopačky,chrániče,pití a věci pod dres dle počasí.

STŘÍDÁNÍ: MIKY - VOJTA - KÁJA,DÁDA,DOMČA

Včera jsme odehráli další utkání okresního přeboru starších přípravek.Zajížděli jsme tentokrát do Bukovan a jeli jsme se tam poprat o první tři body a dát tak dárek k narozeninám trenérovi Míšovi Remiášovi.Zápas se hrál 2x25 minut systémem 1+5.

Od začátku zápasu se postavil do branky Jenda,který tam stál poprvé v mistrovském zápase.Na Jeníkovi byla vidět nervozita,ze které vyplynula první chybička v rozehře,kterou nasměroval na domácího hráče a ten otevřel skóre zápasu.Ale naši borečci tuto chybičku ihned odčinili po prvním rohu Mišáka,který našel naběhnutého Máru a jeho pokus si srazil jeden z domácích hráčů do branky.Tento gól nás nabudil a Majky střelou zdálky dostal náš celek do vedení 1:2.O chvilku později to už bylo 1:3,když se svým důrazem prosadil Filda.Na 1:4 pak zvyšoval svým druhým gólem Mára.Pak jsme měli ještě několik šancí,ale další gól vstřelil až rychlonožka Dáda.Na druhé straně se rozchytal Jenda a domácím nedovolil už skórovat.Šestý gól pak přidal znovu Mára a až před poločasem se podařilo domácím prostřelit našeho druhého gólmana Mikyho a upravit na poločasový výsledek 2:6.
Ve druhém poločase nám vyšli dva rohy za sebou.Oba dva zahrával Mišák a vždy našel na vzdálenější tyči naběhnutého Vojtu,který tak v krátkém čase dvakrát rozvlnil domácí síť a zvyšoval už na 2:8.Pak jsme drobnou chybičkou v obraně dovolili snížit domácím na 3:8,ale Filda vzápětí zvýšil na 3:9.Jubilejní desátý gól vstřelil náš kapitán Mišák,který vymyslel i jedenáctou branku zápasu,když krásným dlouhým pasem za obranu Bukovan našel naběhnutého střelce včerejšího zápasu Máru a ten se nemýlil.Pak se znovu prosadili domácí,ale Majky korunoval svůj výborný výkon další krásnou střelou zdálky a bylo to 4:12.V závěru jsme pak malinko polevili a zbytečně dvakrát inkasovali,ale poslední gólové slovo jsme měli ještě my.Po dlouhém autu Adama se krásně do balónu opřel Mišák a upravil na konečných 6:13 v náš prospěch.

Včerejší zápas nám konečně vyšel v důrazu,kdy jsme byli hladovější po balónu než domácí hráči.Také jsme i početné divácké návštěvě předvedli několik hezkých fotbalových akcí a zaslouženě vyhráli.Všichni hráči si za včerejší výkon zaslouží velkou pochvalu a doufám,že svůj výkon zopakují v neděli v domácím zápase se Cvikovem "B",který se hraje od 14h a na který je sraz ve 13h na našem hřišti.

24. září 2018 v 0:26 | trenér |  Aktuálně

V úterý 25.9.2018 odehrajeme další mistrovské utkání v Bukovanech.Odjezd nominovaných hráčů bude v 15,45h od haly malým autobusem.Sebou teplejší oblečení pod dres,kopačky,chrániče,pití.Návrat kolem 19h

STŘÍDÁNÍ : ADAM,JENDA -DÁDA,KÁJA

Dnes jsme po delší pauze odehráli další utkání okresního přeboru starších přípravek.Zápas jsme odehráli ve Cvikově proti nejtěžšímu soupeři soutěže.K zápasu jsme odjeli s deseti hráči,hrálo se 2x 25 minut systémem 1+5 a rozhodčím byl domácí trenér Aleš Votava.

Od první minuty byl soupeř jasně lepší,důraznější,pohyblivější a hlavně fotbalovější.Náš mladý tým proti zkušenějším domácím hráčům ale prvních deset minut srdnatě vzdoroval.První branku jsme inkasovali po rohu,kdy jsme nezachytili náběh domácích hráčů.Ale o chvilku později jsme na soupeře vyvynuli tlak a zásluhou Máry vyrovnali.Jenže jsme si nepohlídali ani druhý roh a opět prohrávali.Naše aktivnější hra než v předchozích zápasech nám za odměnu přinesla druhý gól z kopaček Fildy,který po krásné spolupráci unikl domácímu obránci a pěknou střelou vyrovnal.Ale domácí přidali na obrátkách a začali trestat naše chyby v obraně a hlavně nedůraz.A pomalu si navyšovali náskok,někdy i pěknými tvrdými střelami zdálky pod břevno a tak jsme prohrávali 8:2.My jsme se vepředu také snažili,ale fyzicky zdatnější domácí nás moc do zakončení nepustili.Při jedné šanci Máry byl náš útočník faulovaný a kopala se penalta,kterou se štěstím,ale díky tvrdé ráně proměnil kapitán týmu Mišák.Domácí pak ještě přidali dvě branky a šlo se na poločasovou pauzu za stavu 3:10.
Ani ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil,domácí jasně dominovali na balonu a k ničemu nás moc nepouštěli a nám pomalu odcházely síly a tak opět padal do naší sítě jeden gól za druhým.Za stavu 16:3 přišla i naše chvíle kdy se pěkně zdálky trefil Majky.Naši borečci se i nadále snažili,ale dnes jsme neměli pražádnou šanci na úspěch.Ale některé akce,či souboje už pomalu ukazují,že se náš celek pomalinku zlepšuje a proti vyrovnanějším týmům,které nás brzy čekají se to určitě ukáže.Domácí se díky své aktivní hře dostali dalšími góly už do vedení 21:4 a pak zdálky napřáhl Mišák,domácí brankář jeho střelu neudržel a vyrazil k Fildovi,ten sice ještě míč neuklidil do sítě,ale posunul k Márovi a ten už ano.Měli jsme i další šance,ale třeba naše malá čiperka Kája v samostatném nájezdu na brankáře jen o kousek netrefila branku.Domácí si pak ještě třemi zásahy vylepšili skóre a zaslouženě vyhráli 24:5.

Dnešní zápas proti velmi silnému soupeři a hlavnímu favoritu soutěže ukázal,že se máme hodně co učit.Hlavně fyzicky a fotbalově na takovéto týmy nestačíme.Na druhou stranu už začínáme do zápasu dávat více bojovnosti a věřím,že proti vyrovnanějším týmům se budeme i více prosazovat fotbalově.Některé fotbalové myšlenky se už v naší hře začínají objevovat,ale stále nám chybí větší pohyb a hlavně si myslím,že celý tým hraje oproti tréninkům zbytečně zakřiknutě a bojácně.Až i tato věc z nás spadne po nějakém povedeném zápase,začnou si naše dětičky více věřit a určitě se začne i dařit celému týmu.Příštích čtrnáct dní nás čekají čtyři zápasy a v nich už určitě nějaký ten bodík vybojujeme.Třeba hned v úterý,kdy zajíždíme do Bukovan.Odjezd malého autobusu upřesním zítra a nominaci po pondělním tréninku(předběžný odjezd v 15,30-45h od haly a opět pojede maximálně 10 dětiček).Všem našim fanouškům samozřejmě děkuji za dnešní podporu.

Nominace a odvoz do Cvikova

19. září 2018 v 19:39 | trenér |  Aktuálně

Nominace na zápas ve Cvikově a odvoz

V sobotu 22.9.2018 od 10h hrajeme další utkání okresního přeboru.Tentokrát zajíždíme do Cvikova.Odjezd nominovaných v 8,50h od Minitexu.Sebou kopačky,chrániče,pití a ti co nebudou mít vlastní odvoz tak podsedák

STŘÍDÁNÍ : ADM - DÁDA

Dnes jsme odehráli druhý zápas nové sezóny.Zápas se odehrál místo soboty dnes ve čtvrtek a tak po domluvě s domácím trenérem jsme vzali na zápas všechny dětičky a opět odehráli takový dvojzápas starší - mladší přípravky(viz další článek).Na zápas jsme jeli kompletní malým autobusem s panem Lhotákem.Zápas se hrál dvakrát 30 minut a rozhodčím zápasu byl Michal Procházka z Mimoně.
Začátek zápasu byl celkem vyrovnaný,byl to spíš boj ve středu hřiště,ale možná o chloupek jsme byli my lepší.Ale domácí na nás postavili výborného gólmana ,který naše šance likvidoval.Proto jsme se i dočkali první branky my ,když se prosadil Noe.Jenže domácí okamžitě odpověděli,když malé chybičky Majka využil jeden z domácích hráčů a vyrovnal na 1:1.Opět jsme byli aktivnější a náš kapitán Mišák dostal náš tým znovu do vedení 1:2.Ale ani toto vedení netrvalo dlouho a rychle bylo vyrovnáno na 2:2.Pak jsme měli několik šancí,ale ty jsme bohužel nevyužili,až nám ke gólu pomohli domácí hráči.Malou domů chytil domácí brankář kousek od branky a pan rozhodčí odpískal nepřímý kop.Ten parádně rozehrál Noe na Mišáka a ten uklidil míč do odkryté branky a potřetí v zápase jsme vedli.Škoda,že jsme nepřidali další branky,neboť šance na to byli a po další chybičce Majka domácí v závěru první půle vyrovnali na 3:3.
Druhý poločas už byl soupeř lepší a dvěma rychlými góly se ujal zaslouženě vedení 5:3.My se snažili o zvrácení nepříznivého výsledku a po krásné a rychlé fotbalové akci na levé straně se k zakončení dostal Mára a za přispění domácího brankáře snížil na 5:4.Jenže vyrovnat se nám nepodařilo a naopak jsme zase dvakrát inkasovali.Ale zápas jsme nevzdali a po brance Noema a krásně sehraném rohu Mišáka na Majka snížili na rozdíl jedné branky.Ale ani ted se nám už vyrovnat nepodařilo a zase šance na to byly.Nejblíže byl Filda,který netrefil prázdnou branku.V závěru nám docházely síly a tak se domácí ještě dvakrát prosadili a to ještě Míla chytil další dvě jasné branky.My už gólové štěstí neměli a prohráli v Mimoni 9:6.

Dnešní zápas opět ukázal nezkušenost našeho mladého týmu.Určitě náš výkon již byl o něco lepší jak minulý,ale stále ještě někteří malí fotbalisti nedokáží bojovat na maximum,tak jako třeba na některých trénincích.Stále věřím,že postupem času se těm čtyřem bojovníkům v našem dresu přidají i další a výkon týmu se bude zvedat.Také mám radost z některých fotbalových myšlenek těchto našich nejmenších.

STŘÍDÁNÍ : DOMČA,MILÁNEK

Na druhém hřišti pak proběhl souboj obou týmů mladších ročníků a také se hrál vyrovnananý zápas.Pod vedením Míši Guby se v našem dresu objevil další nový mladý hráč Míla Jemelka,který se během zápasu ukázal v dobrém světle.I poločas tohoto utkání byl stejný jako u větších 3:3,ale na rozdíl od nich tito mladší borečci si nenechali soupeře gólově utéct a hráli s domácími vyrovnanou hru po celý zápas a zaslouženě remizovali 6:6 a také několik gólových šancí nedokázali proměnit.Poprvé se v našem dresu trefila naše druhá holčička v týmu Linda,která podle slov trenéra Míši Guby svým bojovným výkonem překvapila a patřila s polu s Jendou a Vojtou k nejlepším.

Na závěr chci opět všem dětičkám poděkovat za dnešní výkon a samozřejmě všem fanouškům za podporu během zápasu.Teď nás čeká čtnáctidenní zápasová pauza,tak snad na tréninku zapracujeme a v dalším zápase ve Cvikově v sobotu 23.9 kde nás čeká nejtěžší soupeř v soutěži předvedeme ještě o něco bojovnější výkon a favorita celé soutěže potrápíme.