14. července 2012 v 12:20 | trenér |  Aktuálně

ZÁVĚREČNÁ REKAPITULACE PŘÍPRAVKY

Na závěr naší tříleté přípravkářské kariéry přináším celkovou rekapitulaci našeho družstva
FK Stráž pod Ralskem - přípravka,které se datuje od srpna 2009 do června 2012.
Za tři roky jsme sehráli dohromady neuvěřitelných 214 zápasů(52 mistrovských,19přátelských a 143 turnajových).Z toho bylo 95 vítězných(31mistrovských,11 přátelských a 53 turnajových),26 remíz(1mistrovský,2 přátelské a 23 turnajových) a 93 proher(20 mistrovských,6 přátelských a 67 turnajových).V těchto 214 zápasech jsme vstřelili neuvěřitelných 591 gólů o které se postaralo celkem 23 střelců a obdrželi 553 branek.
Tyto výsledky nám vynesly 2.místo,3.místo a 7.místo v okresním přeboru a na různých turnajích jsme 2x 1.místo, 2x2.místo,3x3.místo,3x4.místo,1x5.místo,7x6.místo,2x7.místo,3x8.místo a 2x10.místo.
Během tříletého období se mezi námi na tréninku objevilo 40 žáčků.Většina z nich setrvala,někteří odešli hrát do jiného klubu a některé to přestalo bavit.
Za tři roky jsme v těchto 214 zápasech hráli proti 50 celkům nejen z českolipska a liberecka,ale i z různých míst České republiky,ale i ze zahraničí.Nejčastějším soupeřem nám byly celky
Arsenal Česká Lípa(21 vzájemných zápasů),TJ Jiskra Mimoň(16 zápasů) a FC Nový Bor(16 zápasů).

Takže si myslím že toto tříleté přípravkářské období,bylo nejen pro děcka zajímavé a celkem i úspěšné.

Odehráli jsme 16 mistrovských utkání z níchž jsme 11 vyhráli a 5 prohráli
při celkovém skóre 133:77 jsme získali 33 bodů a obsadili skvělé 2.místo.

Dále jsme odehráli 8 přátelských útkání z níchž jsme 6 vyhráli,jeden remízovali a jeden prohráli
při celkovém skore 53:28

Také jsme odehráli 10 turnajů na kterých jsme obsadili 1x1 místo,2x2místo,1x3místo,2x4místo,3x6místo a 1x12místo
Na těchto turnajích jsme odehráli 45 zápasů,zníchž jsme 21 vyhráli,10 remízovali a 24 prohráli.

Celkem jsme tedy v sezóně 2011/2012 odehráli 69 utkání,zníchž jsme 38 vyhráli,11 remízovali a 30 prohráli.
V této sezóně se na trénincích představilo přez 30 žáčků,z níchž polovina dokázala alespoň jednou skórovat při nějakémutkání.

5. července 2012 v 12:40 | trenér |  odkazy
Jelikož od nové sezóny přecházíme do kategorie MLADŠÍ ŽÁCI ,vytvořil jsem nové stránky,kde bude probíhat stejná aktualizace a informovanost jako na těchto.Tréňa

1. července 2012 v 22:38 | trenér |  Turnaje
V sobotu 30.6.2012 proběhla poslední fotbalová akce naší starší přípravky již třetí ročník fotbalového turnaje v malé kopané PANDA CHAMPION CUP 2012.
Turnaj se hrál již po třetí ve sportovním areálu ZŠ Stráže pod Ralskem na třech hřištích s umělou trávou.Tentokrát se turnaje zúčastnilo 12 týmů,které byly rozděleny do dvou skupin kde se utkal každý s každým ze šesti týmů systémem 1+4 jednou 15minut.Původně mělo na turnaji startovat 16týmů,ale bohužel týmy FK Bílá,FK Brniště,FK Česká Kamenice a FK Baumit Jablonec několik dní před turnajem svou účast zrušili.Celý turnaj s přehledem v náročném teplém počasí odpískala čtveřice rozhodčích -páni Poppr Zbyněk,Janeček Tomáš,Svítek Julius a Černý Alexander a pokud měl někdo z přítomných na rozhodčí nějaké připomínky,může si to zkusit příště sám,rádi mu tuto nelehkou úlohu umožníme.
Ve skupině A startoval náš první celek,na který v úvodním zápase čekal tým Loko Česká Lípa.Úvod zápasu byl vyrovnaný,oba celky se oťukávaly a úvodní šance obou celků zlikvidovali oba brankáři.Po několika minutách jsme se z kopaček kanonýra Křešualda dočkali dvou gólů,které nás uklidnili a i když se soupeř snažil o gólovou úpravu,Vojtík v brance byl bezchybný a naopak Péťa a Pat vstřelili třetí a čtvrtý gól a uzavřeli náš vstup do turnaje na 4:0.
Druhý zápas se Slovanem Frýdlant bohužel pro nás začal špatně a po dvou chybách v obraně jsme rychle prohrávali 0:2.Tyto góly přinesli na naše kopačky nervozitu a kupili jsme jednu chybu za druhou čehož frýdlanšští dokázali plně využít a třemi dalšími góly nás jasně přehráli 0:5.
Třetí zápas s FK Cvikov byl z naší stránky lepší.Náš tým se po předchozí hrozivé prohře zvedl a snažil se napravit své zaváhání.Vytvářeli jsme si i gólové šance a střely,ale ne a ne dopravit míč za záda cvikovského brankáře.To se povedlo až v poslední minutě Víťovi,který po přihrávce Křešualda svým důrazem překonal konečně cvikovskou obranu i s gólmanem a svou trefou nám zajistil druhé včerejší vítězství.
Ve čtvrtém zápase nás čekalo derby s naším nedalekým rivalem TJ Dubnice.Zápas byl opět vyrovnaný a soupeř si dokonce vytvořil dvě gólové šance,které ale Vojtík pochytal a tak znovu Křešualdo otevřel na druhé straně skóre zápasu.Několik minut na to se jako buldok prohnal dubnickou obranou Péťa a nechytatelnou střelou přidal druhý gól a vzápětí po přihrávce Křešualda propálil vše co mu stálo v cestě Luky a vedli jsme 3:0.V poslední minutě sice ještě zachyboval Vojtík a daroval dubničákům alespoň čestný úspěch ale vítězství 3:1 jsme si už nenechali vzít.
V posledním zápase ve skupině nás čekal nejsilnější celek turnaje a také pozdější vítěz TJ Tatran Sedlčany I,kterému jsme jeho úlohu i usnadnili naivní hrou s hodně individuálními chybami,které sedlčanští hráči s přehledem trestali a šesti góly nám sebrali šanci hrát o plyšovou pandu.Výsledek 0:6 nás poslal ze třetího místa ve skupině opět po roce do souboje o páté a šesté místo v turnaji.
V tomto duelu nás čekal třetí celek ze skupiny B silný polský tým MSK Granica Bogatynia.Naši borečci tento zápas vůbec nezvládli a nejslabším a odevzdaným výkonem jsme podlehli soupeři jasně 0:4 a obsadili celkové 6 místo v turnaji.Stejně jako loni a předloni.
Ve skupině B pod vedením Páti startoval náš druhý tým,který měl velice silnou skupinu a tudíž nelehkou úlohu.
Hned v prvním utkání naši kluci narazili na druhý sedlčanský celek a i když bojovali co to šlo zkončil zápas stejným rozdílem,jako souboj prvních celků,tedy 0:6.
I druhý zápas byl pro nás velice těžký,protože proti nám hrál vítěz dvou předchozích ročníků,celek TJ Jiskra Mimoň a opět nás svou fotbalovou kvalitou jasně přehrál,tentokrát 0:5.
Ve třetím zápase s polským týmem Granica Bogatynia jsme dlouho odolávali polským nájezdům,ale pět minut před koncem jsme během minuty třikrát smolně inkasovali a prohráli 0:3.
Ve čtvrtém zápase s Kamenickým Šenovem jsme měli největší šanci na bodový zisk ale,bohužel nám chybělo trochu více střeleckého štěstí a více fotbalových zkušeností a tak i když by si zápas zasloužil remízu,soupeř využil v poslední minutě rychlého brejku a jediným gólem vyhrál zápas 0:1.
Patý zápas ze silným Slovanem Hrádek byl opět jednoznačný a i když Péťa v brance dělal co mohl,pěti brankám nezabránil a zápas jsme prohráli 0:5.
Druhý náš celek tedy obsadil šesté místo ve skupině B a čekal ho souboj o 11 místo se šestým celkem skupiny A FK Cvikov.
V tomto utkání naši hráči podali nejlepší výkon na turnaji,ale bohužel se opět nedokázali gólově prosadit a když bezchybný Péťa také udržel čisté konto rozhodovali o vítězi pokutové kopy.Tři na každé straně.Ale ani v nich jsme bohužel neměli štěstí a když cvikovští proměnili všechny tři a u nás se prosadil pouze David Hrodek,prohráli jsme na penalty 1:3 a obsadili 12 místo.
Ve finále celého turnaje se utkali vítězové obou skupin Tatran Sedlčany I a TJ Jiskra Mimoň a po nerozhodném výsledku 3:3 se na pokutové kopy z vítězství radovaly Sedlčany.
Na závěr celého turnaje proběhlo vyhlášení a předání cen a diplomů pro všechny týmy a také hlavních cen plyšových pand,které tentokrát putovali do Frýdlantu,do Mimoně(již potřetí) a ta největší do Sedlčan.
Na závěr bych chtěl všem našim borečkům poděkovat,že tento náročný turnaj zvládli a snad příliš nezklamali a popřát jim krásné a zasloužené prázdniny.
Také bych chtěl poděkovat všem co se na zorganizování 3.ročníku podíleli -Panda sportu a panu Ptáčkovi,státnímu podniku Diamo,paní Měchurové za bezchybné zapisování celého turnaje,paní Tulisové za zdravotní dozor,všem zmiňovaným rozhodčím a Páťovi Novákovi za pomoc s celým turnajem a vedením druhého celku.