29. června 2012 v 21:16 | trenér |  Aktuálně
3. ROČNÍK FOTBALOVÉHO TURNAJE
Přípravek - ročníků 2001 a mladší
" PANDA CHAMPION CUP 2012 "
Panda sport Stráž pod Ralskem a fotbalový klub FK Stráž pod Ralskem pořádá v sobotu 30.6.2012 od 9:00h tradiční fotbalový turnaj žáčků.Turnaj bude probíhat ve sportovním areálu Zš Stráž pod Ralskem.
Turnaje se zúčastní týmy FK Stráž pod Ralskem I,FK Stráž pod Ralskem II ,TJ Dubnice, TJ Tatran Sedlčany I,TJ Tatran Sedlčany II, FK Cvikov,FK SKLO Kamenický Šenov,Slovan Frýdlant,TJ Jiskra Mimoň,TJ Slovan Hrádek nad Nisou, MKS Granica Bogatynia,TJ Loko Česká Lípa
Opět se bude na co dívat,neboť žáčci se zlepšují každým rokem a vždy předvádějí maximální
výkony na které je radost pohledět.
Na vaší návštěvu a podporu se bude těšit tým přípravky FK STRÁŽ POD RALSKEM

Poslední společný trénink starší přípravky

29. června 2012 v 21:10 | trenér |  Aktuálně
Dnes proběhl poslední společný trénink přípravky ročníku 2011/12.Byl to zároveň i poslední trénink před zítřejším závěrečným turnajem PANDA CHAMPION CUP 2012.
Sraz všech hráčů v 8,00h u bazénu.Výkop prvního zápasu v 9,00h.

První oficiální trénink mladších žáků je naplánován na 15.srpna 2012 od 17h na našem hřišti.

Šestý červnový trénink

20. června 2012 v 21:12 | trenér |  Aktuálně
Dnes proběhl trénink na umělce u školy. Účelem tréninku byla příprava všech našich malých fotbalistů na blížící se turnaj Panda Champions cup 2012,který se bude konnat již za 10 dní.
Na tréninku bylo i s novými fotbalisty 22 žáčků.
Další trénink již opět zítra na umělce od 16h.Trénink bude spojený s náborem nových fotbalových nadějí.

Rozlučka se sezónou 2011/12

17. června 2012 v 22:35 | trenér |  Aktuálně
Dnes jsme chvíli po obědě vyrazili i s rodiči na kolech do Hamru na Jezeře na hřiště,kde byl díky pár ochotným rodičům připraven závěrečný rozlučkový program této fotbalové sezóny 2011/12 a malé občerstvení pro všechny děti.
Počasí nám vyšlo na jedničku,takže jsme přijeli do Hamru na hřiště splavení a žízniví.
Na začátku rozlučky proběhlo poděkování všem přípravkářům a předáni nových tréninkových dresů pro všechny malé fotbalisty.Poté se již děcka rozutekly na jednotlivé lákavé stanoviště.Někteří na střelnici pana Tulise,někteří si šly zajezdit na čtyřkolce,další na elektrické skateboardy.Dále si děcka mohly jít ustřihnout nějakou sladkost se zavázanýma očima,zahrát si nohejbálek a samozřejmě i zakopat na branku.
Poté proběhl tradiční zápas s rodiči,na který se všichni děti celý rok těšily a na závěr si každý kdo chtěl opekl buřtíka a rozjel se s rodiči zpátky k domovu.
Doufám,že si všichni děti dnešní den užili a že se jim rozlučka líbila.

Na závěr bych chtěl poděkovat panu a paní Tulisové a mým rodičům a manželce za připravení a zorganizování celé této akce a samozřejmě všem sponzorům- paní Tulisové,panu Jandákovi,paní Dusilové,panu Štofanikovi,paní Kučerové,panu Hýbnerovi a zubní laboratoři Gold-M s.r.o za finanční sponzorské dary a panu Želechovskému za zapůjčení elektrických skateboardů.

Střídání : Gába

Dnes jsme sehráli poslední mistrovské utkání v kategorii starší přípravka.Za obrovského vedra jsme ho sehráli v Doksech,které nás překvapivě v domácím prostředí obraly o všechny body.
V zápase už o nic nešlo a tak si kluci s chutí zahráli fotbálek.Hrálo se třikrát 20min systémem 5+1 a s přehledem ho odpískal domácí trenér Láďa Líbal.
Začátek zápasu byl celkem vyrovnaný.Naši borečci se nemohly gólově prosadit i když si pomalu začínali vytvářet tlak a tak z ojedinělého útoku zahrozili domácí a za přispění našeho obránce otevřeli skore zápasu.Jako by tento gól nás nastartoval a začala naše gólová kanonáda.O vyrovnání se postaral Víťa,po rohu Domči otočil skore Křešualdo.Ihned na to opět Víťa a Péťa s Kevinem z dálky již zvyšovali na 5:1.Poté se opět osmělili domácí a snížili na 5:2.Ale Bertík uzavřel skore první třetiny na 6:2.
Po krátkém osvěžení ve sprše náš tým ve druhé třetině zase začal brzy navyšovat naše skore.Domča,Bertík a Víťa se postarali o skore 9:2.Doksy se teprve po našem devátém gólu dočkali znovu za přispění naší obrany a poté i brankáře snížení na 9:4.Ale Křešualdo prostřelil dokského děravého brankáře jubilejním desátým gólem a Luky,Bertík a znovu Luky uzavřeli skore druhé třetiny na hrozivých 13:4.
Ve třetí třetině si obě družstva prohodily strany a čekali jsme opět gólové hody.Ty začal ve třetí třetině Gába,pak se napodruhé dočkala naše kapitánka Kája Ciperka a svůj dnešní 4gól vstřelil Bertí a zvýšil již na 16:4.Doksy snížili,ale dvakrát zasebou Kevin a svým dnešním 4gólem Víťa se postarali o výsledek 19:5.Poté chtěl každý dát jubilejní dvacátý gól,ale bohužel ne a ne se prosadit.Naopak jsme polevili v obraně a třikrát nezastavili domácí útok.Až v ohlášené poslední minutě napřáhl z dálky Luky a uzavřel skore dnešní přestřelky na krásných 20:8 v náš prospěch.
Dnešní výkon našeho družstva v obrovském vedru byl výborný a kluci na závěr sezóny předvedly všem fanouškům pěkné fotbalové momenty a spoustu pěkných gólů.
Zítra proběhne zasloužená rozlučka s podařenou sezónou.Sraz všech přípravkářů ve 13,30h na kole u haly.

Pátý červnový trénink

15. června 2012 v 20:06 | trenér |  Aktuálně
Dnes proběhl poslední jarní trénink na našem hřišti.Větší přípravkáři trénovali celý trénink střelbu na branku a různé varianty zakončení na brankáře.Zítra nás čeká poslední mistrovský zápas v Doksech.Sraz v 11,30h na hřišti,výkop ve 13h v Doksech.V neděli nás čeká rozlučková jízda na kolech.Sraz v 13,30h u haly.

11. června 2012 v 19:48 | trenér |  Aktuálně
Dnes proběhl další trénink na našem hřišti.Na tréninku bylo celkem 19 žáčků.Menší trénovali s Patrikem a Pavlem a ti větší trénovali hlavně nahrávky,souhru a střelbu na brankáře.
Poslední trénink na našem hřišti proběhne v pátek od 15,30h.Poté budeme 14 dní trénovat na umělce u školy.

Střídání : Enny,Patrik V.,Jiřík- Dáda B.,Dáda Š.,Gába

Dnes odpoledne jsme sehráli poslední domácí mistrovský zápas okresního přeboru starších přípravek 2011/12.Soupeřem nám byl celek Spartaku Žandov,se kterým jsme se na jaře potkali již po třetí.Zápas se hrál 2x25minut a s naprostým přehledem ho odpískal Martin "Fiky" Roll.
V dnešním zápase jsme se chtěli rozloučit s letošní domácí sezónou vítězstvím,které by nám s jistotou zaručilo celkové krásné druhé místo v okresním přeboru starších přípravek 2011/12.Také tomu odpovídala naše hra.Hnedka naše první vážnější akce skončila v hostující brance,když na jaře výborně hrající Křešualdo zatáhl balón po své levé straně a na místo střely volil nahrávku na Bertíka,který měl před sebou již lehkou úlohu a otevřel skore zápasu.O chvilku později si role oba borečci vyměnili a po rohu Bertíka zvyšoval Křešualdo na 2:0.
Třetí gól přidal Péťa,kterého poslal do brejku dlouhým výhozem Vojtík a ten s jistotou nezaváhal.Poté si vzal gólové slovo Víťa a dvěmi přesnými zásahy zvýšil již na 5:0.Až ke konci poločasu po naší jediné chybě v obraně snížili žandovští na poločasových 5:1.
I do druhé půle jsme vstoupili lépe my a svým druhým gólem v zápase zvyšoval Péťa na 6:1.
Bohužel o pár minut na to si vybrala svou slabší chvilku naše první pětka,která přestala důsledně bránit a během tří minut třikrát inkasovala.Naštěstí zápas s Doksama se neopakoval a Kevin brzy našel gólovou odpověď na tyto tři rychle po sobě jdoucí žandovské branky a zvýšil na 7:4.Osmou branku housličkami měl na svědomí opět Bertík a devátou neúnavný Křešualdo.I jubilejního desátého gólu jsme se dočkali z kopaček Lukyho a jak to u něho bývá bylo to tvrdou nechytatelnou ranou.V závěru utkání se ještě dvakrát prosadili hosté a upravili na konečných 10:6.
Dnes celý náš tým podal parádní výkon,na který bylo radost pohledět a za který bych je chtěl všechny pochválit.Hlavně první půle byla z naší strany výborná.Kluci předváděli pěkné akce a ukázali všem fanouškům,že fotbal hrát umíme a bojujem jako jeden velkej tým.

Třetí červnový trénink

7. června 2012 v 21:04 | trenér |  Aktuálně
Dnes proběhl poslední trénink před nedělním domácím zápasem se Spartakem Žandov.Na tréninku bylo 19 dětí.Šest malých opět trénovali pod Patrikem s Pavlem.Zbytek hráčů pilovalo přihrávky a nacvičovalo útočnou křídelní kombinaci.

V neděli sraz ve 13h.Výkop zápasu ve 14h.

6. června 2012 v 20:28 | trenér |  Aktuálně
Dnes proběhl další trénink na našem hřišti.Na tréninku bylo 21 žáčků.Ti menší trénovali s Patrikem a Pavlem základy kopané.Ti větší trénovali souhru,hru jeden na jednoho a také střelbu na brankáře.Další trénink opět zítra od 15,30h na našem hřišti.

Nábor malých fotbalistů

4. června 2012 v 20:22 | trenér |  Aktuálně

FK STRÁŽ POD RALSKEM
POŘÁDÁ VE ČTVRTEK 21.ČERVNA OD 16h
NA UMĚLÉ TRÁVĚ NA ŠKOLNÍM HŘIŠTI NÁBOR 6-8 NOVÝCH MALÝCH FOTBALISTŮ A FOTBALISTEK
PRVNÍCH A DRUHÝCH TŘÍD -ročníky 2003,2004,2005.
POKUD MÁTE ZÁJEM ROZŠÍŘIT NÁŠ FOTBALOVÝ TÝM
PŘIJĎTE SI VE ČTVRTEK S RODIČI NA HŘIŠTĚ VYZKOUŠET PRVKY FOTBALOVÉ ABECEDY A UKÁZAT SE SVÝM BUDOUCÍM TRENÉRŮM p.PATRIKOVI NOVÁKOVI A p.PAVLOVI BIEDERMANNOVI.BUDEME SE TĚŠIT.

Střídání : Péťa,Enny

Dnes jsme v dopoledních hodinách zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání s nejlepším týmem naší tabulky TJ Jiskra Mimoň.Už domácí zápas s tímto soupeřem napověděl,že nás bude čekat těžké utkání a jelikož domácí nastoupili v plné sestavě tak tomu odpovídal i průběh.
V první třetině byla hra chvílema vyrovnaná,jen s tím rozdílem,že domácí trestali naší nedůslednost v obraně třemi brankami,kdežto naši hráči ze tří gólových šancí využili pouze jednu,když Křešualdo snižoval ke konci třetiny na 3:1.
Druhá třetina byla pro nás opět gólově nejhorší,tak jako v zápase u nás,jen s tím rozdílem,že naši žáčci tentokrát zápas nevzdali a bojovali i nadále a vytvářeli si i gólové šance,které bohužel buď pochytal domácí brankář,nebo nám chybělo trošku více štěstí a přesnosti a u střely Lukyho dokonce zachránilo domácí branku od gólu břevno.Domácí hráči byli v zakončování daleko klidnější a přesnější a pěti góly navýšili skore až na 8:1.
Třetí třetina byla z naší strany nejbojovnější a důsledností a rychlejším přistupováním k mimoňským hráčům,jsme domácí přinutili k několika chybám,které jsme však opět neproměnili.A tak soupeř vstřelil devátou branku.Také my jsme se přeci jen dočkali branky po hlavičce Gáby,ale to už bylo jen několik málo minut před koncem.Domácí se dokonce dočkali v poslední minutě jubilejní desáté branky.Takže pro nás skončil zápas možná krutým výsledkem 10:2.
Dnešní zápas opět ukázal velké zlepšení Mimoňských žáčků,kteří mají všichni daleko větší chuť do hraní,kdežto u nás to je jen několik jednotlivců.Naše družstvo sice předvedlo daleko lepší a bojovnější výkon než se stejným soupeřem při domácí jarní prohře,ale stále více se ukazuje u některých jednotlivců laxní přístup k tréninkům,který se v zápasech s kvalitními soupeři ukáže daleko víc,než se soupeři slabšími.Doufám,že v závěrečných dvou mistrovských utkání,předvedeme opět kvalitní hru a získáme jeden potřebný bod k uchování druhé příčky Okresního přeboru starších přípravek.

První červnový trénink

2. června 2012 v 1:48 | trenér |  Aktuálně
Včera na den dětí proběhl další trénink naší přípravky.Na tréninku bylo 17dětí.Poprvé mezi nás přišli noví hráči Honza Henschel a Patrik Vávra.
Na začátku proběhlo fotografování týmu.Poté žáčci postupně odehráli miniturnájky 1 na 1,2 na 2 a 3 na 3.
V neděli zajíždíme k soutěžnímu zápasu do Mimoně.Sraz na hřišti v 9,00h odjezd avií,výkop v 10,00h.