Jiskra Mimoň -vítěz okresního přeboru starších přípravek 2011/12
Jestřebí - Provodín - 5.místo okresního přeboru st.přípravek 2011/12

PořadíNázev týmuZápasyVýhryRemízyProhrySkoreBody
5Jestřebí14001411:246
0

Sedmý květnový trénink

28. května 2012 v 19:04 | trenér |  Aktuálně
Dnes proběhl poslední květnový trénink,na kterém bylo 15 žáčků.Kluci trénovali hlavně nahrávky a souhru útoku proti obraně a na závěr střelbu na branku.Další trénink proběhne v pátek 1.6.2012 od 15,30h kdy na začátku tréninku proběhne focení celého týmu,tak snad účast bude co největší.

Střídání : Dáda B,Tomík

Dnes jsme v dopoledních hodinách sehráli mimosoutěžní zápas v Dubnici s místními žáčky.
Zápas se hrál 3x20 minut systémem 1+5 a odpískal ho s přehledem Páťa Novák.
Naši borečci od začátku hráli velice líbivý fotbal.Předváděli pěkné fotbalové akce přihrávkami po zemi a po obou stranách se valil jeden útok za druhým.Domácí se ke kombinační hře skoro vůbec nedostali a tak naší branku ohrožovali pouze z dlouhých výkopů brankáře.Prvního gólu jsme se dočkali po pěkné souhře první pětky a zakončení Pata.
Ani druhá pětka záhy nezůstala pozadu a také popěkné souhře celé pětky zvyšoval Víťa na 0:2.Další šance jsme využít nedokázali a tak soupeř důslednou hrou potrestal dvě naše chyby v obraně a vyrovnal na 2:2.Tak skončila první třetina.
Ve druhé třetině jsme domácí jasně přehráli a skoro k ničemu nepustili.Gólový brankostroj druhé třetiny načal Dáda B,který prošel odvážným průnikem po pravé straně až do pokutového území,kde ho nekompromisně srazil Marcel Novák junior a nařízenou penaltu sám postižený bezproblémů proměnil.Domácí ještě jednou po naší chybě v obraně vyrovnali na 3:3,ale pak už stříleli branky jen naši fotbalisti.Nejprve bojovník Víťa,pak Kevin a Bertík zvýšili náš náskok na 3:6.V tu chvíli se hra Dubnických úplně rozpadla a tak Víťa svým třetím gólem a po pěkné akci Domči uzavřel Gába skore druhé třetiny na 3:8.
Brankový účet třetí třetiny načal po krásné spolupráci první pětky Bertík a jubilejní desátý gól a vyhranou zmrzku pro naší kapitánku zařídil znovu Gába.Domácí sice snížili na 4:10,ale dnes velice nažhavený Víťa přidal svůj dnes čtvrtý gól a upravil na 4:11.V posledních sekundách ještě neudržel Péťa tvrdou střelu jednoho z domácích hráčů a dobíhající dubnický útočník uzavřel skore dnešního zápasu na 5:11.
Dnes všichni naši borečci předvedli super výkon.Myslím si že si konečně začali užívat fotbalu a předvedli svým věrným rodiným fanouškům mnoho krásných fotbalových akcí a neztratili se ani naši nejmenší Dáda B s Tomíkem,kteří dnes předvedli,že budou v budoucnu také velice šikovnými fotbalisty.

24. května 2012 v 20:11 | trenér |  Aktuálně
Dnes proběhl další trénink,na kterém bylo 15 hráčů.Žáčci dnes trénovali zpracovávání balónů,nahrávky a dále přechod 3 na 2 a rozehrávání hry od brankáře po zakončení.

V sobotu nás čeká mimosoutežní zápas v Dubnici.Sraz v 9h na hřišti,odjezd autama v 9,15h a výkop v 10,00h.Tímto prosím rodiče,kteří budou moci aby přijeli na hřiště a pomohly nám odvozit děti do Dubnice.

23. května 2012 v 20:02 | trenér |  Aktuálně
Dnes se natréninku objevilo 17 žáčků,mezi nimi dva bývalí naši hráči David Hrodek a Máťa Komžík a dva úplně noví hráči Kája Navrátil a Patrik Vávra.Kluci trénovali hlavně nahrávky a přechod dva na jednoho,jeden na jednoho s následným zakončením.Další trénink již zítra od 15,30h.

Střídání : Jiřík,Enny,Ládík,Dáda B

Dnes jsme sehráli za krásného počasí další zápas okresního přeboru s posledním týmem tabulky Jestřebí - Provodín.Po dlouhé době byl náš kádr kompletní a zdravotně v pořádku.
Zápas se hrál 2x25minut systémem 1+5 a odřídil ho bez jediné chybičky Saša Černý.
Začátek zápasu byl překvapivě vyrovnaný.I když naše první pětka byla aktivní,nedokázala se nějak prosadit.Druhá pětka si již vytvořila potřebný tlak a odměnou jim byl první gól z hlavy Bertíka.Kluci si i nadále vytvářeli šance,které ale nevyužili a tak hosté dokázali ranou z rohu a teči jednoho z našich obránců vyrovnat.Kluci se pak chvilku trápili,až to vzal na sebe náš kanonýr Bertík,který v jedné minutě svými dvěma góly dovršil dnešní čistý hattrick a zvýšil na 3:1.Čtvrtý gól poté přidal Kevin a po pěkně rozehraném přímém kopu Víťou se gólově prosadil čerstvý desátník Křešualdo.Takže poločas skončil v náš prospěch 5:1.
Druhý poločas gólově začal opět Křešualdo,který se prosadil netradičně hlavou.Sedmý gól připravil krásnou nahrávkou Bertík pro Ládíka,který nedal Jestřebskému brankáři šanci.Osmý gól dal pěknou ranou z dálky Péťa a devátou branku opět po nezjištné nahrávce Bertíka vstřelil Luky.Mnoho dalších šancí jsme nevyužili a tak soupeř snížil stejným gólem přímo z rohu po nešťastném zásahu Vojtíka.Jubilejního desátého gólu jsme se přeci jen dočkali po kombinaci prvního útoku Křešualdo,Domča,Gába kdy se prosadil posledně jmenovaný,který o chvilku později po podobné akci uzavřel účet dnešního zápasů na 11:2.
Po posledním hvizdu rozhodčího si kluci přímo na hřišti zaslouženě zazpívali oslavnou píseň a v kabině po hoblu oslavence Křešualda si i dali sladkou odměnu v podobě narozeninového dortu.
Dnešní výkon našich nejmenších ,i když byl proti nejslabšímu týmu soutěže, byl jeden z nejlepších na jaře.Kluci se v ohromném vedru snažili a vytvořili si spoustu šancí a předvedli dosti fotbalových akcí a vstřelili pěkné branky.

čtvrtý květnový trénink

18. května 2012 v 22:55 | trenér |  Aktuálně
Ještě dnes po úspěšném turnaji v Jablonci proběhl další trénink,na kterém bylo 10 žáčků(6 kteří dopoledne odehráli náročný turnaj!!!!!!).Kluci hlavně trénovali vedení míče se zrychlením,souhru dvou a tří hráčů a střelbu na Vojtíka.
V neděli sraz ve 13h.Výkop zápasu ve 14h s Jestřebí- Provodín

Mc Donald cup 2012 -krajské kolo

18. května 2012 v 22:24 | trenér |  Turnaje
Dnes jsme se zúčastnili s nejmenšími přípravkáři krajského kola školního turnaje Mc Donald cup 2012,který se konal na hlavním stadionu FK Baumit Jablonec nad Nisou na ligovém trávníku.Našimi soupeři byly vítězné školy okresních kol Libereckého kraje.Tedy z Libereckého - Zš Vrchlického,z Jabloneckého - Zš Liberecká a Semilského - Zš Studenec,okresu.Hrálo se opět systémem 1+7 na 2x12minut.Během celého turnaje probíhaly také pro děcka různé soutěže a exhibice mistra světa v žonglování s míčem.
V prvním zápase jsme se utkali proti velice kvalitnímu týmu z Jablonce.Začátek nám vyšel velice dobře,naši kluci byli aktivní,vytvořili si pár gólových šancí a naopak soupeře k ničemu nepustili.
Po jedné akci Gáby a následném faulu v pokutovém území odpískal rozhodčí pokutový kop,který Domča nekompromisně proměnil a vedli jsme 1:0.Po této brance Jablonečtí pomalu začali přebírat iniciativitu,ale naše obrana včele s Vojtíkem odolávala.Ve druhém poločase se soupeř snažil o vyrovnání,ale Vojtík chytal jako pravý "Petr Čech" a zachránil nám první vítězství na kvalitním turnaji.
Druhý zápas se zástupcem Semilska byl od začátku vyrovnaný,i když se chvílemi zdálo,že je náš celek lepší,soupeř vždy nebezpečně zahrozil a naše obrana se skvělým Vojtíkem měla hodně práce.Ale přeci jen jsme se dočkali prvního gólu po souhře Domči s Gábou,druhý jmenovaný prostřelil soupeřova brankáře.Jenže vzápětí se individuálně prosadil hostující kapitán,který prostřelil Vojtu tvdrdou nechytatelnou ranou.Kluci se do poločasu ale otřepali a opět po krásné akci Domči a Gáby,který našel před brankou Pepína a ten skluzem levou nohou vrátil vedení na naší stranu.
Druhý poločas se semilští snažili o vyrovnání,ale dopadli stejně jako Jablonečtí.Takže jsme se podruhé dnes radovali ze tří bodů.
V posledním zápase nám stačilo uhrát s Libereckou školou bod a postupovali by jsme do celorepublikového finále,které bude za deset dní v Teplicích.Ale družstvo složené většinou z hráčů Slovanu Liberec bylo pro naše vysílené družstvo již tvrdý oříšek.Kluci se sice pár minut snažili a dokonce si i vytvořili gólovou šanci,kterou však Domča neproměnil a vzápětí se soupeř prosadil a vedl 1:0.Poté jsme během minuty inkasovali dvakrát a bylo de facto po zápase.Kluci vepředu se ještě snažili o zvrácení nepříznivého skore,ale když už se dostávali dvakrát do zakončení a byli jasně faulovaní,zůstala píšťalka pana rozhodčího němá.Vrcholným výkonem tohoto rozhodčího pak bylo,když po střetu Domči s jedním hráčem Liberce,zůstal Domča s velkou bolestí a brekem ležet na zemi a pan rozhodčí i když se na něho nějaký čas volalo a někteří naši hráči přestali hrát,hru nepřerušil a Liberečtí skórovali po čtvrté.
Ve druhém poločase to už byla hra jen na naší branku,jelikož byli pokopáni i další naši hráči a místo nich hráli další kluci ze školy,kteří nám jeli pomoci a takovýto turnaj hráli poprvé v životě,tak skvělý Vojtík ještě dvkrát inkasoval a zápas pro nás dopadl krutým výsledkem 0:6.
I přes tuto prohru jsme se při závěrečném vyhlašování a předávání cen radovali z krásného druhého místa.Tohoto předávání se zúčastnil i nejlepší střelec Gambrinus ligy 2011/12 a reprezentant ČR David Lafata,který se i našim borečkům několikrát podepsal a i vyfotil na památeční fotografii z tohoto skvělého a úspěšného turnaje.
Dnes kluci zažili velký fotbalový den na kterém reprezentovali skvěle náš tým i náš okres.Vydali ze sebe maximum a možná i víc a za to jim patří mé velké poděkování a pochvala.Někteří z nich se dokonce zalíbili i Jabloneckým lovcům nadějí,kteří s nimi možná do budoucna navázají spolupráci.

Sestava : Vojtík- Ládík,Enny,David Hrodek- Domča,Pepíno-Dáda B.,Gába
Střídali : Jiřík,Dáda Š,Honza Plíhal,Pepa Cihlář,David Volejnik a Pavel Matelenok

Krajské kolo Mc Donald´s cupu

17. května 2012 v 19:28 | trenér |  Aktuálně
V pátek 18.5.2012 se naši nejmenší přípravkáři zúčastní krajského kola McDonald´s cupu 2012,který se konná na hřišti FK Baumit Jablonec nad Nisou.
Sraz nominovaných je v 7h u školy.Odjezd mikrobusem s panem Lhotákem do Jablonce nad Nisou.Prezentace v 8,30h.Nástup a zahájeni turnaje v 9,00h.Výkop turnaje v 9,15h.Předpokládaný konec mezi 13h a 14h.Předpokládaný návrat mezi 14h a 15h.
Sebou kopačky,chrániče,pití a svačinu.Prukaz pojištěnce.A oblečení dle počasí.
Držte našim nejmenším borečkům palce budeme to v silné konkurenci určitě potřebovat.

Nominace
Vojtík,Enny,Ládík,David Hrodek,Jiřík,Dáda Štofanik,Domča,Gába,Pepíno,Dáda Biedermann,
Honzík Plíhal

Náš tým doplní ještě tři spolužáci : Josef Cihlář,Pavel Matelenok,Volejník

Druhý Mc Donald cup 2012

15. května 2012 v 21:13 | trenér |  Turnaje

MC DONALD´S CUP 2012 - kategorie 4 a 5 třídy

Dnes se v Zákupech představila druhá část našich přípravkářů na okresním školním turnaji
Mc Donald´s cup 2012,která startovala opět pod dohledem paní učitelky Hlinčíkové a bohužel nenapodobila své mladší spoluhráče a to nejen výsledkově,ale hlavně co je horší tak ani výkonostně.Tentokrát na turnaji startovalo 15 škol,rozdělených do 4 skupin a vítězové skupin se
později utkali o celkové vítězství.Hrálo se stejným systémem jako ve čtvrtek - tedy 1+7 na 2x10minut.Dnes nám los přisoudil dvě českolipské školy Sever a Jižní a opět domácí Zákupy.
Hned první zápas se ZŠ Sever napověděl,že to dnes naši borečci nebudou mít jednoduché.Soupeř byl kvalitní,durazný a měl i výškovou převahu.Přesto se naši kluci ze začátku snažili hrát fotbal a vytvořili si pár šancí.Po jedné z nich se gólově prosadil Kevin.Poté českolipští převzali iniciativitu a ke konci poločasu vyrovnali.Ve druhém poločase se soupeř po rohovém kopu ujal vedení 2:1 a byl stále nebezpečnější.Naši žáčci sice nebyli již tak nebezpeční jako v první půli,přesto se dočkali vyrovnání po dalekonosném přímém kopu Kevina,který zapadl do českolipské branky.Tímto výsledkem 2:2 skončil i zápas.
Ve druhém zápase nás čekal nejlehčí tým skupiny Zš Jižní,který ve zbylých zápasech vždy inkasoval 0:7.Tento zápas byl z našeho podání nejhorší výkon na turnaji.Kluci se trápili,nedokázali si pořádně nahrát,sólovali nebo nakopávali bálony jen tak dopředu a jen nešťastný vlastní gól jedné z českolipských děvčat(v týmu soupeře hráli 4!!!) přinesl pro nás výsledkové vysvobození v prvním poločase.Druhý poločas vypadal podobně jako první,naši hráči si nedokázali vytvořit kloudnou šanci a zakončovali své akce hlavně z dálky nepřesnými střelami mimo branku.Pojištění tří bodů zajistil až pár minut před koncem Křešualdo,zvýšením na konečných 2:0.
Ve třetím zápase nás čekal podle výkonů a výsledků jeden z favoritů celého turnaje domácí celek Zš Zákupy.Naši hráči se spíše celý poločas bránili a byla jen otázka času,kdy naše obrana v čele s velitelkou Kájou rezignuje a inkasuje.Stalo se tak až ke konci poločasu,kdy jsme neuhlídali domáciho hráče po rohu a ten na zadní tyči doklepl jednoduše přetažený centr jednoho z domácích.
Po změně stran se toho moc nezměnilo a soupeř se střelou z dálky dočkal druhé branky a ke konci poločasu z trestného kopu i třetí.A jelikož naši útočníci nevyužili jedinou svou šanci na gól,tak zápas pro nás skončil ještě mírumilovně 0:3.Tato prohra pro nás znamenala konec veškerým nadějím napodobit své mladší spoluhráče a odjezd domů.
Dnes i když nám chyběl nejlepší střelec Bertík a tým byl doplněn několika žáky,kteří hráli podobný turnaj poprvé v životě(ale to měli i ostatní školy) se výkon našeho družstva s výkonem družstva,které startovalo na první části Mc Donald´s cupu ve čtvrtek,nedal srovnat.Kromě Káji a Křešualda a v posledním poločase Péti,byl výkon zbylých přípravkářů špatný.Klukům chyběla podobná chuť zahrát si fotbálek a bojovat jako mladší přípravkáři,kteří zahráli jako celek,kdežto dnes se všichni spoléhali na to co uhraje Kája v obraně a Křešualdo v útoku a přišlo mi,že se tam přijeli spiše ulejt ze školy než zahrát fotbal.Výkony některých našich hráčů poslední dobou stojí za zamyšlení.Někteří nemají vůbec chuť nebo zájem vydat ze sebe maximum sil a fotbalových dovedností(hlavně ti starší).Proto si pomalu začínám podávat otázku zda-li má cenu přihlašovat náš celek do mladších žáků,kde budeme hrát opět proti o rok starším protihráčům a nebo se ještě přihlásit do přípravky a odehrát to s těmi mladšími,kteří tu chuť do hry a na fotbalové sebezlepšování mají??????!!!!!!!?????

Sestava: Itke - Pat,Kája Ciperka,Péťa - Doktor,Máťa - Křešualdo,Kevin
Střídali : Aleš Koky,Aleš Matyáš,Patrik Vávra,David Votoček

Trénink 15.5.2012

14. května 2012 v 18:34 | trenér |  Aktuálně
V úterý 15.5.2012 ruším trénink starší přípravky,jelikož se část hráčů zúčastní Mc Donald´s cupu v Zákupech a návrat bude navečír.

Střídání : David Hrodek

Včera 13.5.2012 jsme odehráli další domácí zápas.Tentokrát za soupeře nám byl nebezpečný celek TJ Doksy.Hrálo se systémem 1+5 na 2x 25 minut a celé utkání odpískal s přehledem Saša Černý.
Začátek zápasu byl jak z pohádky.I když nám kvůli horečkám chyběl kanonýr Bertík,tak ostatní borečci se ho snažili co nejlépe nahradit a bylo z toho rychlé vedení 3:0 po krásných fotbalových akcích.Nejprve otevřel skore Domča,poté po skvělé souhře Gába a třetí gól po narážečce z autového vhazování krásnou střelou Pat.Jenže po tomto třetím góle naši obránci vytvořili dvě chyby v obraně a soupeř toho využil a snížil na 3:2.V tu chvíli jsme znejistili a hra se nám přestala dařit a hlavně koncovka vázla.Doksy hrozily z brejků a výsledkem bylo i vyrovnání a to ještě nějaké šance zahodily.Naštěstí ke konci poločasu rozehrával Luky trestný kop dle nacvičeného signálu a Kevin nechytatelnou střelou poslal náš celek opět do vedení.A to bylo v prvním poločase vše.
V přestávce předali naši nejmenší svým maminkám kytičku ke dni matek a šlo se na druhý poločas.Do toho jsme opět vlétli velice aktivně a vytvořili si několik jasných gólovek,které jsme narozdíl od prvního poločasu neproměnili.Ale soupeř nás trestal z brejků nekompromisně.Během několika chvil nám nasázel 4 góly a rázem jsme prohrávali 4:7.Jiskřičku naděje vykřesal ještě Kevin a poté opět zdálky Pat,kteří snížili na 6:7.Ale další stoprocentní akce jsme neproměnili a naopak inkasovali po osmé.A nebylo nám nic platné ani tříminutové nastavení času rozhodčím,protože včera jsme mělismolný den v zakončování.
Takže jsme prohráli překvapivě ale asi zaslouženě 6:8.
Za včerejší výkon si naši borečci zaslouží po fotbalové stránce pochvalu,Předvedli během celého utkání spousty fotbalových akcí,které se museli všem líbit.Bohužel jsme dělali více chyb v obraně a nebyli tolik důrazní jako normálně a také jsme vyhořeli při stoprocentních šancích.Výsledek byl trochu zklamáním,ale předvedená hra si myslím byla určitě lepší než se Žandovem,které jsme vyhráli.Správně platí fotbal nemá logiku.

Mc Donald cup 2012

10. května 2012 v 21:47 | trenér |  Turnaje

McDONALD´S CUP 2012 -kategorie 1 až 3 třídy

Dnes se naši nejmenší přípravkáři,kteří chodí do 1 až třetí třídy základní školy,pod dohledem paní učitelky Hlinčíkové zúčastnili okresního kola Mc Donald´s cup 2012 ,na kterém startovalo 11 škol z českolipska.Družstva hrála ve třech skupinách každý s každým systémem 1+7 na 2x10 minut.Poté se hrály zápasy o umístění dle pořadí ve skupinách.
Nás úvodní los poslal do skupiny B společně s domácími Zákupy,Náměstí Nový Bor a Lesní Nový Bor.Na rozehrání celého turnaje jsme vyfasovali domácí celek,který byl jak se později ukázalo nejslabším týmem turnaje.Kluci na soupeře vlétli a než se domácí rozkoukali prohrávali po pěkných akcích našeho celého týmu a zakončeních obou našich hrotových útočníků Dády Biedermanna a Pepína 2:0.Na domácí branku se valil jeden útok za druhým a Vojtík v naší brance byl úplně bez práce.Třetí gól přidal Gába.Po změně stran se ještě prosadil po druhé v zápase Pepíno a skóre uzavřel Domča na 5:0.
Ve druhém zápase nás již čekal těžší soupeř ze Zš Náměstí Nový Bor.I když také v tomto zápase naši borečci byli lepší,tak bohužel zahodili spoustu gólových šancí a jelikož i Vojtík vytáhl dva fantastické zákroky,skončilo utkání výsledkem 0:0.
Ve třetím zápase s druhým novoborským celkem ze Zš Lesní jsme potřebovali vyhrát,aby jsme se probojovali o možnost hrát o 1 až 3 místo turnaje.Kluci tento zápas zvládli fantasticky a i když jsme opět několik jasných gólovek neproměnili,přeci jen jsme se dočkali zaslouženého vítězství po dvou gólech Domči 2:0.
Ve skupině o celkové vítězství jsme nastoupili proti silnému Cvikovu a i v tomto zápase jsme byli lepší,ale zase nám vázla koncovka a už i docházely síly.Přesto se kluci dočkali vedení po nádherné akci a ještě nádhernějším zakončení Pepína levou nohou přímo pod břevno cvikovského brankáře.Chyběli tři minuty od zaslouženého vítězství,když soupeř z ojedinělé akce zahrozil a střelu jeho nejlepšího hráče si vrazil jeden z našich obránců do vlastní sítě a zápas skončil remízou 1:1.Zklamání z tohoto výsledku netrvalo dlouho,noboť pár minut po zápase jsme obdrželi informaci,že cvikovský tým byl diskvalifikován z neoprávněného startu jejich nejlepšího hráče(ročník 2001).
Poté nám stál v cestě za celkovým vítězstvím již jen jediný celek ze Zš Špičák Česká Lípa.
Naši nejmenší borečci do tohoto zápasu šli od začátku s jasným cílem vstřelit rozhodující gól.Toho jsme se dočkali několik minut před koncem z kopaček Domči a jelikož Vojtík a celá naše obrana odolala závěrečnému českolipskému tlaku,radoval se náš celek z překvapujícího ale zaslouženého vítězství v Českolipském Mc Donald´s cupu a postoupení do krajské fáze této soutěže,která se bude konat 18.5.2012 v Jablonci nad Nisou.
Na závěr turnaje proběhlo vyhlášení a předání cen pro první tři celky v podobě krásných pohárů,medailí,diplomů a suvenýrů.
Dnes jsem byl na naše nejmenší přípravkáře ohromně pyšný,neboť všichni do jednoho bojovali a hráli jako jeden celek a předvedli mnoho krásných fotbalových akcí.Nikoho nelze vyvýšit ,protože nejlepší byli všichni.

Naše sestava

Vojtík - David Hrodek,Enny,Ládík- Domča,Gába - Pepíno,Dáda Biedermann
střídali : Dáda Štofanik,Jiřík

Třetí květnový trénink

9. května 2012 v 18:14 | trenér |  Aktuálně
Dnes po včerejším zápase se Žandovem proběhl další trénink,na kterém bylo 15 žáčků.Po zhodnocení včerejšího zápasu kluci trénovali hlavně souboje o míč a souhru se zakončením.
Zítra ráno odjíždějí přípravkáři prvních až třetích tříd na MC DONALDS CUP do Zákup.Sraz v 7,15h u školy,odjezd v 7,40h z autobusového nádraží.Návrat podle umístění v turnaji,nejpozději kolem 16h.
Takže možná zítřejší trénink začne o něco déle.
Sebou ať mají kluci chrániče,kopačky,svačinu,pití a průkazku pojištěnce.