31. května 2011 v 21:08 | Pavel Měchura |  Videa

31. května 2011 v 21:06 | Pavel Měchura |  Videa

Horní Libchava

31. května 2011 v 21:02 | Pavel Měchura |  Videa

Desátý květnový trénink

31. května 2011 v 20:26 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl poslední květnový trénink,na kterém bylo 16 žáčků.Dneska kluci,kteří měli slíbenou sladkou odměnu v podobě zmrzliny za nedělní zápas na Lokotce a za včerejší soutěže při putování,si v průběhu tréninku odskočili tuto odměnu vyzvednout.Ostatní nadále trénovali hlavně nahrávky a střelbu na brankáře.Další trénink v pátek od 16,30h.

Info pro rodiče:
Jelikož se pomalu blíží konec fotbalové sezóny 2010/11,bylo by opět vhodné se sejít(buď na tréninku a nebo na zápase v Mimoni,nebo za týden doma s Jablonným) a domluvit pro naše nejmenší nějaký rozlučkový program.Rozlučka je naplánovaná na 18.června po návratu z posledního mistrovského zápasu v České Kamenici.

Devátý květnový trénink

30. května 2011 v 20:26 | trenér |  Aktuálně
Dnešní trénink jsme připravili pro děcka takové menší putování lesem s různými soutěžemi a úkoly.Chtěl jsem tak klukům trochu vynahradit nedělní putování za pohádkou,o které kvůli neochotě trenéra Loko Česká Lípa přeložit nedělní zápas,kluci přišli.Jelikož se na tréninku ukázalo 18 žáčků,tak se nám dnešní putování protáhlo.Tímto se chci omluvit rodičům za spožděný návrat dětí z dnešního tréninku.Ale myslím si že se kluci vyřádili a putování si užili.

Střídání : - Kája Ciperka,Páťa N. - Domča,Pepíno,Gába
Dnes 29.5.2011 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému zápasu do České Lípy,kde nás čekal opět velice těžký soupeř jako před měsícem Loko Česká Lípa "B".Hrálo se za krásného letního počasí,stejným systémem jako před měsícem 1+5 na třikrát 15 minut.
Průběh zápasu(a i sestavy) byly podobné jako před měsícem.Naši kluci znovu začali vystrašeným dojmem,ihned v prvních sekundách po své vlastní chybě inkasovali a i nadále darovali svému protivníkovi šance na skórování.
A druhý celek naší tabulky toho dvakrát využil a navýšil své skore na 3:0.Poté se teprve naši žáčci zase probudili a po pěkné akci Páti z levé strany,který zatáhl míč po straně k brance a polostřelou,polocentrem našel uplně volného Pepína,který lišácky tečoval míč přesně mezi brankářovy nohy a snížil na 3:1.Ale další šance jsme nevyužili a naopak domácí ještě do konce třetiny zvýšili na 4:1.
Do druhé třetiny naši kluci vstoupili nadějně a ihned po chvilce hry našel Bertík svého kolegu Křešualda a ten opět zahrál domácímu brankáři na housle a snížil na 4:2.To ale bohužel z naší strany bylo vše.Ještě jsme si vytvořili nějaké náznaky šancí,ale nedokázali je využít.Naopak domácí začali znovu trestat naše chyby a naší málo důslednou a bojovnou hru a sázeli nám jeden gól za druhým.Konec druhé třetiny tak byl 8:2.
Ve třetí třetině nám tradičně docházely síly a i když se kluci občas snažili ohrozit domácího branáře,gólu z našich kopaček jsme se už nedočkali.Domácí kanonýři byli v tomto směru přesnější a lepší a dokázali nám nastřílet další tři góly a uzavřít skore zápasu na hrozivých 11:2.
Dnešní výkon našich borečků,až na malé vyjímky(abych někomu nekřivdil) mě docela zklamal.I když jsme věděli,že to bude těžký soupeř,tak většina našich žáčků to předem vzdala a nedokázala alespoň důstojně bojovat.Kluci by si měli sáhnout do svědomí a začít chtít hrát a ne se jen koukat a čekat co vymyslí dva hráči.Je potřeba hrát jako tým.
Pochvalu za dnešek si naopak zaslouží Pepíno,který nebojácně sváděl souboje s o 4 roky staršími protihráči a tradičně Bertík,který ale sám nic nezmůže.
Chci poděkovat všem rodičům za podporu a fandění na horké českolipské půdě a za odvoz.A připomenout že od zítra jsou posunuty začátky tréninků na 16,30h

26. května 2011 v 21:50 | trenér |  Aktuálně
Dneska za krásného letního počasí proběhl další květnový trénink,na který přišlo 15 dětí.Kluci opět hlavně trénovali přihrávky,souhru a střelbu.Po celý trénink také probíhala soutěž v rychlosti a postřehu,kterou nakonec vyhrál Páťa Novák.

V neděli zajíždíme k mistrovskému zápasu do České Lípy s místním týmem Loko Česká Lípa "B".Bohužel avie ještě stále není v pořádku,takže opět budeme muset jet autama.Sraz na hřišti v 10,45h odjezd v 11h,výkop ve 12h na Lokotce.
Druhá informace se týká tréninků,které by jsme chtěli od příštího týdne posunout z 16h na 16,30h.Snad v té půlhodině nebude nějaký problém.Dny zůstávají stejné,jen se posouvá čas od 16,30h do 18,30h.

26. května 2011 v 21:37 | trenér |  Aktuálně
Včera proběhl další květnový trénink.Na tréninku bylo 18 dětí.Trénovala se hlavně souhra a střelba na branku.

Střídání : Páťa N.,Enny - Gába,Dáda,Jiřík,Vojta
Dneska 22.5.2011 jsme ráno zajížděli k dalšímu mistrovskému zápasu do Horní Libchavy.Měl to pro nás být jednoduchý zápas s posledním týmem naší tabulky,ale předzápasové komplikace s našimi dvěmi klíčovými hráči(Křešualdo -zraněn a Luky-výpomoc mladším žákům) a samotný průběh zápasu tomu vůbec nenapovídal.Zápas se odehrál na úzkém hřišti systémem 1+5 na třikrát 15 minut.
V první třetině se hrál velice vyrovnaný zápas,dokonce domácí a hlavně jejich obrovitánský útočník byli nebezpečnější,ale naštěstí jim vázla koncovka.A tak se první dokázali prosadit naši borečci,když po malé domů domácích hráčů si postavil míč k přímému kopu kanonýr Bertík a krásnou střelou k tyči otevřel skore utkání.
Další šance v první třetině oba celky neproměnily a tak se šlo na první osvěžovací přestávku.Do druhé třetiny jsme vstoupili mnohem aktivněji a dokázali domácí celek zatlačit.Vytvářeli jsme si i dost gólových šancí a po dlouhém výhozu Páti v bráně přebral na půlce míč Bertík,utekl celé domácí obraně a nekompromisně zakončil na 0:2.Náš tlak i nadále sílil a domácí pomalu odcházeli po fyzické stránce.Po jednom obléhání domácí svatyně chytil míč do rukou domácí obránce a následovala penalta.Na tu byl určený páteční vítěz tréninkového rozstřelu Péťa,ale trefil pouze tyč.Péťa však vše napravil o několik vteřin později,kdy zachytil na polovině hřiště domácí rozehru,udělal kličku proti hráči a nechytatelnou střelou k tyči zvyšoval na 0:3.
Do třetí třetiny se naši kluci více prostřídali,takže se dostalo i na naše budoucí naděje Dádu a Jiříka(první mistrovský zápas ve své kariéře) a domácí toho brzy využili a začali stahovat náskok.Nejprve z dálky a po chybě naší obrany z blízka snížili na 2:3 a dokonce si i vytvořili šance na vyrovnání.Ale naštěstí my jsme měli ve svých řadách dnes výborného Bertíka.Ten dovršil dnešní hatrick po nejlepší akci celého zápasu. Kevina nahrál Pátovi N.,ten vysunul po levé straně Domču,který na sebe navázal dva domácí obránce a mezi nimi přesně nahrál před branku,kde zcela volný Bertík už věděl co s balónem - 2:4.Minutu na to se na polovině dostal k míči Kevin a i když balón netrefil jak chtěl,skákavá střela k překvapení všech zapadla za domácího brankáře 2:5.Z naší strany to však ještě nebylo vše.Po dlouhém autu Páti N prodlužoval Vojtík hlavou za sebe před bránu domácího gólmana a tam se nejlépe zorientoval Gába a prostřelil vše co mu stálo v cestě a upravil stav dnešního zápasu na konečných 2:6.
Jsem rád,že naši kluci po čtvrtečním nevydařeném zápase dnes zabojovali a i když nás soupeř výškově jasně převyšoval,naši kluci převyšovali soupeře zase v bojovnosti a odhodlanosti zápas vyhrát.Dneska si zaslouží pochválit celý tým,neboť všichni nominovaní hráči dnes udělali vše pro tým a pro to aby se z Horní Libchavy odvezly tři body.
Na závěr chci poděkovat všem ochotným rodičům a i prarodičům našich přípravkářů za ochotu nás odvézt a podpořit takovou dálku a ještě k tomu v neděli ráno za takového krásného počasí.

Šestý květnový trénink

20. května 2011 v 21:45 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl po včerejším zápase takový regenerační trénink s několika soutěžemi pro děti a s nácvikem rohových kopů.
Na tréninku bylo 13 dětí a bohužel jsme se dozvěděli,že v neděli budeme muset odehrát zápas bez dvou našich opor Lukyho a Křešualda.Tak doufám,že ostatní hráči tento zápas nevypustí, dokáží tyto dva hráče nahradit a přivezeme tři body z Libchavy.

Střídání : Páťa N.,Enny - Doktor,Gába - Pepča,Dáda,Sebík,Jára
Dnes 19.května za krásného letního počasí jsme v odpoledních hodinách sehráli náš předposlední domácí zápas,proti velice silnému soupeři z Nového Boru.Jedná se o velice kvalitní celek s několika šikovnými jednotlivci a velmi dobrou obranou.Před zápasem jsme se s hostujícím trenérem dohodli na systému 1+5 ale po přijezdu Nového Boru a návrhu borského trenéra jsme utkání odehráli 1+7.Celý zápas odpískal s přehledem pan Martin "Fiky" Roll.
Zažátek zápasu byl z naší strany proti silnému soupeři docela bojovný,ale bohužel jsme brzy inkasovali po pěkné spolupráci borských hráčů na levé straně a následné střele hostujícího útočníka.Vojta míč vyrazil pouze na kopačky druhého borského útočníka a ten s přehledem skóroval.Poté se hrál velice bojovný zápas,ale byla vidět na soupeři lepší fotbalovost.Měli jsme bohužel velké problémy projít borskou obranou a dostat se do nějaké šance.A naopak soupeř několika pěknými akcemi ohrožoval Vojtu v brance.Naší jedinou šanci si vytvořil Jára,který po přihrávce Páti utekl po levé straně,ale jeho střelu hostující brankář vyrážel před sebe a z našich hráčů nebyl žádný nablízku,aby míč uklidil do branky stejně jako se to povedlo na začátku soupeři.A tak po chybě jednoho z našich obránců na levé straně odhodlal ke střele borský záložník.Luky těsně před balónem uhnul,takže překvapený Vojta nestihl zareagovat a míč skončil v naší síti.Výsledkem 0:2 i skončil první poločas.
Ve druhé půli se hra moc nezměnila,i když se naši borečci snažili o něco více.Ale hostující obrana nám nic nedovolila a naopak hrozila svými akcemi.Ale Vojta vytáhl tři velice kvalitní zákroky ze svého brankářského umění a tak trval stav dlouho nadějně 0:2.Ale v 16 minutě hosté rozehráli roh na zcela volného hráče,který obehrál dva naše hráče a s přehledem zavěsil na 0:3.Našim žáčkům docházely ve velkém vedru síly a tak soupeř udeřil ještě jednou,když hostující hráč opět prošel přes tři hráče a zkušeně uzavřel skore zápasu na 0:4.
V dnešním zápase nám soupeř předvedl jak se má hrát fotbal.Byl o dost fotbalovější a hlavně měl dobře sehranou obranu a účinný přechod do útoku.Bohužel naši kluci ve velkém vedru zápas nezvládli,ale to se nedá nic dělat.Musíme rychle na tento zápas zapomenout a soustředit se na nedělní zápas s poslední Horní Libchavou.
Hlavně nesmíme soupeře podcenit a pojedeme si do Libchavy pro tři body,které nás udrží ve hře o konečné šesté místo,které sice držíme,ale dotahuje se na nás nejbližší rival z Mimoně,se kterým se utkáme za čtrnáct dní u nich.

17. května 2011 v 20:52 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl další trénink na kterém bylo jedenáct žáčků.Tentokrát děcka trénovali souhru a střelbu na brankáře.
Na konec tréninku všichni zúčastnění přípravkáři obdrželi nové šusťákové soupravy,které se nám podařilo zrealizovat díky štědrým sponzorům - paní Tulisové,panu Ondřejovi-Diagnostika s.r.o,panu Želechovskému,paní Dusilové a panu Bartoňovi.
Těmto všem zmiňovaným a vedení FK Stráž pod Ralskem bych chtěl za naší přípravku moc poděkovat!!!!

Ve čtvrtek hrajeme mistrovský zápas s FC Nový Bor.Sraz všech hráčů v 16,30h na hřišti.Výkop v 17,30h

Střídání : - Kevin - Gába,Doktor - Dáda,Pepíno
Včera 14.května 2011 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému zápasu do Doks.Tento celek na podzim u nás zvítězil 2:0,takže jsme měli soupeři co vracet.Po dohodě s domácím trenérem jsme sehráli zápas systémem 1+7 na dvakrát 25 minut.Celý zápas s přehledem odpískal bývalý hráč FK Stráž pan Láďa Líbal.
Zápas to nebyl vůbec jednoduchý.Domácí tým byl pro nás opět velice vyrovnaným soupeřem,ale přeci jenom naši žáčci měli o něco více štěstí při zakončování.Od začátku zápasu jsme byli velice aktivní a chtěli jsme co nejdříve vstřelit branku a hlavně Bertík s Domčou byli velice aktivní na pravé straně a často rozjížděli zdařilé akce,které ale prozatím gólem nekončily.Ani levá strana s Křešualdem,Páťou nebo Pepínem nezůstávala pozadu a tak bylo otázkou času,kdy se nám podaří vstřelit první branku.Té jsme se dočkali v polovině poločasu,kdy se prosadil náš nejlepší střelec Bertík rovnou z rohu a s pomocí jednoho z domácích obránců otevřel skore.I nadále jsme si vytvářeli slibné golové šance ale ani Pepíno,Křešualdo,Páťa nebo Bertík se gólově neprosadili.Až v závěru dnes velice aktivní Domča s Bertíkem připravili gól pro včera oslavence(7.let) Pepína a ten tečoval těsně před Křešualdem Bertíkovu střelu do domácí branky.A jelikož naše obrana v čele se stále se lepšícím Lukym na stoperu a Vojtou "Čechem" v brance zvládla odvrátit několik náznaků šancí domácích, skončil poločas 0:2 v náš prospěch.
Hra ve druhém poločase se příliš nezměnila a i nadále se náš tým snažil o zteč domácí svatyně.Ale opět nám chyběla přesná muška a více klidu.Ten zachoval v polovině druhé půle Gába a po akci z pravé strany a nahrávce Bertíka nekompromisně prostřelil domácího gólmana 0:3.Na závěr zápasu se dočkal také gólového zářezu náš druhý budoucí kanonýr Dáda,když po pěkné souhře z levé strany Kevin s Páťou dorážel Páťovu milimetrovou přihrávku za záda bezmocného dokského brankáře a naši fanoušci za naší brankou explodovali radostí.Do konce zápasu se už nic nestalo a tak si naši borečci odvážejí z Doks zasloužené tři body.
Za včerejší zápas musíme opět všechny naše fotbalisty pochválit za velice bojovný výkon podpořený mnoha krásnými fotbalovými akcemi.A jsem rád,že se opět mohli více prosadit naši budoucí kanonýři Pepíno s Dádou,kteří v této kategorii často svádí nerovnocené souboje s o čtyři roky staršími protihráči.Myslím, že naši fanoušci,kteří nás vehementně v Doksech podporovali, odjížděli spokojeni s předvedenou hrou a přijdou nás opět podpořit již ve čtvrtek 19.5.2011 od 17,30h, kdy na našem hřišti přivítáme velice těžký tým FC Nový Bor.
Na závěr bych chtěl sdělit všem rodičům a fotbalistům,že pondělní trénink se ruší a sejdeme se až v úterý od 16h na našem hřišti.