27. února 2011 v 22:01 | Pavel Měchura |  Fotogalerie

7.ročník "O pohár starostky Stráže "

26. února 2011 v 21:25 | trenér |  Turnaje
7.ROČNÍK ŽÁKOVSKÉHO HALOVÉHO TURNAJE " O POHÁR STAROSTKY STRÁŽE POD RALSKEM "
Dnes 26.2.2011 proběhl sedmý ročník domácího žákovského turnaje v hale Suomi.Turnaj byl pro ročníky 2001 a mladší.
Turnaje se zúčastnilo 8 týmů rozdělených do dvou skupin
- skupina A : Hrádek n N.,FK Stráž p.R,Jiskra Harrachov,Jiskra Mimoň
- skupina B : Arsenal Č.Lípa,Spartak Chrastava,FK Cvikov,AFK Slavoj Podolí Praha
Ve skupině hrál každý s každým a poté se hrály vyřazující zápasy a zápasy o umístění.Hrálo se systémem 1+4 jednou patnáct minut a celý turnaj skvěle odpískali páni Honza Müller a Saša Černý,kterým tímto chci ještě jednou poděkovat.
Náš tým čekal v prvním zápase loňský vítěz a favorit turnaje Slovan Hrádek nad Nisou.Kluci se soupeřem drželi krok prvních pět minut zápasu,ale bohužel po dvou našich individuálních chybách,jsme obdrželi dva góly a jelikož my jsme své šance nevyužili přidali hrádečtí ještě dva góly a vyhráli zaslouženě 4:0.
Ve druhém zápase nás čekal pro nás nový soupeř Jiskra Harrachov.Naši kluci předvedli o něco lepší výkon,ale bohužel nám opět vázla koncovka a tak soupeř potrestal naši jednu chybu a ujal se vedení.Poté se kluci začali snažit o vyrovnání a díky bojovnému Bertíkovi a jeho krásné střele do šibenice se i dočkali -1:1.Ale své další šance už ani jeden soupeř nevyužil a tak náš druhý zápas turnaje dopadl nerozhodně.
Do třetího zápasu jsme nastupovali proti našemu nejbližšímu soupeři z Mimoně,kteří na nás nastoupili povzbuzeni výhrou nad suveréním Hrádkem.Bohužel jsme nezachytili začátek zápasu a brzy prohrávali 0:2.Pak sice snížil a Bertík dokonce vyrovnal na 2:2,ale potřebný třetí gól k postupu se nám již nepodařilo vstřelit.
A tak jsme zakončili základní skupinu bohužel na čtvrtém místě a čekal nás vyřazovací souboj o celkové 5 -6 místo.
V něm jsme hráli proti pražskému celku z Podolí a celé utkání bylo velmi vyrovnané a bohužel o celém utkání rozhodla nešťastná teč jednoho z našich obránců za záda našeho brankáře.Tato prohra 0:1 nás odsunula k souboji o 7-8 místo s FK Cvikov.
V tomto utkání naši kluci měli o malinko navrch,ale opět jsme nedokázali nic pořádného předvést před cvikovskou brankou.Až necelých pět minut před koncem se prosadil Křešualdo a vedli jsme 1:0.Ale jelikož jsme se ani v tomto utkání nevyvarovali chybám,tak minutu před koncem se dočkal i soupeř a vyrovnal na konečných 1:1.
O vítězi tedy museli rozhodnout penalty po třech na každé straně.V první sérii dvou dívčích kapitánek obou celků,neuspěla naše kapitánka Kája Ciperka a soupeř vedl 1:0.Pak však naši exekutoři Bertík a Kevin byli stoprocentní a jelikož Vojtíka v brance již žádný hráč Cvikova nepřekonal,zvítězili jsme se štěstím a obsadili konečné 7 místo celého turnaje.
Dneska bohužel výkon celého našeho týmu byl tak trochu zklamáním a hlavně po včerejším výborném výkonu s Loko Česká Lípa,jsme očekávali daleko lepší hru.Bohužel ani trochu víc štěstí při nás nestálo,když nám chyběl opět pouze jeden gól k postupu.
Nic se však neděje a jedeme dál.Čekají nás ještě celý měsíc tréninky( další je již ve středu od 16h) v tělocvičně a některé turnaje tak snad kluci ještě předvedou našim fanouškům,že umějí hrát lepší fotbal.
Chci poděkovat všem,kteří se opět podíleli na průběhu celého turnaje,protože si myslím,že se turnaj všem líbil a děcka nakonec byli s vyhranou sladkou odměnou spokojeni a určitě si ji všichni zasloužili,neboť se snažili vydat ze sebe maximum svých možností a dovedností.

Střídali : Páťa H,Enny,Dáda
Dneska 25.2.2011 od 10h jsme sehráli odvetné utkání s h ráči Lokomotiva Česká Lípa znova ve velké tělocvičně.Opět stejným systémem 1+4 na tři dvacetiminutovky.
Náš tým od první minuty hrál oproti pondělku jako vyměněný. Byl důraznější v napadání a obsazování všech hráčů soupeře a i Pája v brance byl dnes větší opora a vždy dokázal podržet náš tým při nebezpečných útocích soupeře.A poté líp rozehrát míče od brány nebo ze standartních situací. Střídání prvních čtyřek bylo spíše oťukávání obou soupeřů a tak se gólově prosadila až naše druhá čtyřka,kdy střelou z dálky otevřel skóre Péťa- 1:0.Soupeř vzápětí vyrovnal,ale po nástupu opět první čtyřky s vystřídajícím Páťou H.,se právě prosadil zmiňovaný Páťa,který z dálky překonal hostujícího brankáře.Ihned na to sice hosté vyrovnali,ale to bylo dneska naposledy.Protože vzápětí Páťa H. přidal druhý svůj dnešní gól a chvíli na to upravil skóre první třetiny na 4:2 Bertík.
Ve druhé třetině měli naši jasně navrch a hlavně druhá čtyřka se opět začala gólově prosazovat.Nejprve Domča,pak z přímého kopu na polovině hřiště náš brankář Pája dokázali překonat českolipského brankáře a do konce třetiny se ještě dokázali prosadit Gába s Ennym a stanovili skóre po dvou třetinách na 8:2.
Ve třetí třetině jsme na začátku trochu polevili,takže soupeř dvěma góly snížil na 8:4.Ale víc gólů dnes skvěle chytající Pája za svá záda nepustil a naopak se ještě prosadili naši střelci.Dvakrát za sebou Gába,pak po druhé dnes z dálky Péťa a na konečných 12:4 po chybě brankáře upravil konečný stav svým druhým gólem dnes Domča.
Dneska všichni naši kluci předvedli daleko lepší výkon než v pondělí a bylo to znát jak na hře tak na výsledku.My s Páťou jsme dneska byli spokojeni a doufáme,že naši borečci předvedou stejný výkon i zítra na našem Strážském turnaji v hale " O pohár starostky " a potěší i všechny diváky,kteří doufám přijdou opět v hojném počtu nás povzbudit. Začátek turnaje v 9h,sraz všech našich nadějí v 8h u haly!!!

1xvlastní

Sestava: Pája - Páťa N.,Kevin - Křešualdo,Páťa H.
                          Péťa,Kája Ciperka - Domča,Gába(Enny)

Dneska jsme sehráli první ze dvou přípravných zápasů s fotbalisty Lokomotiva Česká Lípa,
kteří jsou u nás ve Stráži na soustředění.Hrálo se ve velké tělocvičně systémem 1+4 na tři třetiny po dvaceti minutách.
Od první minuty nás hostující první čtyřka jasně přehrávala.Bylo vidět na hráčích Lokotky větší sehranost a lepší individuální vykony jednotlivých hráčů jak s míčem tak v souboji jeden na jednoho a lepší hra dopředu i dozadu.V prvním střídání toho soupeř využil jednou a ujal se vední 0:1.Hra druhých čtyřek naopak vyzněla pro nás,kluci byli o něco důraznější a dokázali trestat chyby mladší hráčů Lokotky.A díky Gábovi i vyrovnali na 1:1.
Soupeř se při dalším střídání opět ujal vedení 1:2.Své druhé střídání opět využila i naše druhá čtyřka a kapitánka Kája vyrovnala na 2:2.Hosté dvěma góly před koncem první třetiny stanovili skore po první dvacetiminutovce na 2:4.
Ve druhé třetině se hra maličko vyrovnala a na hřištích spíše dominovaly obrany a brankáři.
Ani jeden ze soupeřů se nemohl prosadit,ale byli to přeci jen hosté,kteří opět dvěma góly navýšili stav utkání na 2:6.
Ve třetí třetině se střelci konečně probudili a i když nejprve hosté zvýšili na 2:7,tak pak se začali prosazovat i naši borečci.Nejprve snížil Gába,pak si soupeř vstřelil vlastní branku na 4:7.Vzápětí sice navýšili skore na 4:8,ale pak jsme se dostali my ke čtyřgólové šňůře.Nejprve Páťa Novák,pak Péťa a dvěma góly Domča dokázali skore dokonce vyrovnat na 8:8.Ale závěr zápasu přeci jenom patřil hostům,kteří využili chybu brankáře a obrany a dvěma góly stanovili konečné skóre zápasu na 8:10.
Dnes naši kluci proti kvalitnějšímu soupeři,než byl Karlín nepředvedli tak bojovný výkon jako předchozí dvojzápas.Často zaostávali za soupeřem o krok a i celkově naše hra byla dosti chaotická a nepřesná.Bylo hlavně znát,že se naše první čtyřka nedokázala prosadit proti kvalitním fotbalistům Lípy.Nic se však neděje,je to příprava na jarní sezónu a dneska bylo vidět v čem máme ještě značné nedostatky.
Odveta se bude hrát v pátek 25.6.2011 od 10h ve velké tělocvičně!!!!

Informace na březen

17. února 2011 v 21:07 | trenér |  Aktuálně
1.informace - jelikož se velká část našeho týmu chystá na školu v přírodě budou tréninky v tomto týdnu zrušeny.Jedná se o trénink 7.3 - pondělí  a 11.3. - pátek

2.informace - v neděli 6.3.2011 se bude konnat v České Lípě opět turnaj minipřípravek
                       ročníků 2004 a mladších.Opět jsem tam naše tři nejmenší naděje přihlásil
                       -akorát se bude hrát systémem 1+4.Bude potřeba náš tým doplnit,tak kdyby
                        někdo o někom mladším šikulovi věděl,že by s námi jel ať mi dá vědět

3.informace - v sobotu 26.3.2011 jsem přihlásil naše kluky ročníků 2002 a mladších na
                       turnaj do Hrádku.Bude se hrát již venku na umělé trávě systémem 1+5.
                       Na tento turnaj počítám s těmito žáky
                       Vojta,Enny,Gába,Doktor,Křešualdo,Domča,Pepča a Dáda

Odvoz na oba turnaje vítán.Kdo bude moci vzít auto ať mi dá včas vědět

čtvrtý únorový trénink

17. února 2011 v 20:51 | trenér |  Aktuálně
Dneska se opět díky florbalu naše účast na tréninku snížila na osm žáčků.Kluci opět pracovali na fyzičce a práci s balónem.
Další trénink v pondělí 21.2.2011 od 16h ve velké tělocvičně.

Třetí únorový trénink

16. února 2011 v 19:19 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl po dvojutkání z minulého týdne další trénink v tělocvičně.Na tréninku bylo 12 žáčků.Děti trénovali opět práci s míčem a fyzičku.Další trénink opět zítra od 16h.

- Páťa H.,Enny - Dáda,Gába

Včera 11.února jsme sehráli odvetný zápas s Futsalisty Karlín,tentokrát v hale.
Zápas se hrál opět na tři třetiny po 15 minutách a opět systémem 4+1.

K zápasu jsme nastoupil téměř v totožné sestavě jako v pondělí s jedinou změnou.Jelikož omarodil naš druhý brankář Vojtík,odchytal celé utkání Pája a po celé utkání předváděl velice kvalitní zákroky a podržel celé mužstvo.
Od první minuty bylo znát na soupeři,že nám chtějí pondělní porážku vrátit.Naše úderná první čtyřka se při svém prvním střídání neprosadila a tak dvakrát udeřili hosté -0:2.
Své druhé střídání naši kanonýři již využili a góly Křešualda a Bertíka dokázali vyrovnat.Od té doby celý náš celek převzal iniciativitu a vytvářel si jednu šanci za druhou.Ale například po pěkné akci celé druhé čtyřky a nahrávky Domči na Pepína dopadla jeho střela pouze na tyč a nebo naše akce pochytal hostující brankář.A tak jsme se v závěru třetiny přeci jenom dočkali a třetí gól vstřelil Křešualdo přímo z rohu.
Ve druhé třetině se opět první dočkali hosté a vyrovnali na 3:3.Ale to bylo v zápase naposled.
Pak dovršil svůj páteční hatrick Křešualdo a druhou branku utkání vstřelil Bertík a vedli jsme 5:3.Soupeř před koncem třetiny snížil na 5:4 ale po krásné akci celé naší první čtyřky a krásné přihrávce Bertíka na Křešualda,zavěsil náš kanonýr do prázdné branky - 6:4.
Ve třetí třetině naši borečci byli opět aktivní a po krásné střele z dálky zvyšoval Páťa N. již na 7:4.Poté  se naposledy prosadili hosté 7:5.Pak už skórovali jen naši borečci.Po rychle rozehraném rohu zakončoval svým druhým gólem Páťa N. a konečné skóre odvetného utkání uzavřel po svém důrazu před karlínskou brankou svým prvním gólem v našem dresu náše zahraniční opora Enny - 9:5.

Včera naše naděje předvedli jeden z nejlepších výkonů své krátké fotbalové kariéry.A i když se gólově prosazovala většinou první čtyřka, předvedly  i ostatní čtyřky mnoho krásných akcí před soupeřovou brankou a obětavých a bojovných zákroků před naší brankou.A doufám.že všichni rodiče co nás opět přišly podívat,odcházeli nad míru spokojeni s předvedenou hrou celého našeho týmu stejně jako my dva s Patrikem.A věřím,že se naše hra bude i nadále zlepšovat zápas od zápasu

- Páťa H,Enny  - Gába,Dáda

Dneska jsme sehráli tradiční přátelský zápas zimní přípravy s Futsalisty Karlína,kteří jsou opět u nás ve Stráži na soustředění.Jednalo se o první zápas ve velké tělocvičně.Odveta se bude hrát v pátek v hale.Zápas se hrál systémem 4 + 1 na tři třetiny po dvaceti minutách.
Naše sestava byla až na Jiříka a nemocného Honzíka"Doktora" kompletní,takže se kluci mohly střídat v pravidelných čtyřkách a brankáři odchytali každý přesnou polovinu zápasu.
Od první minuty se hrál zajímavý zápas.Naši kluci vlétli do zápasu netradičně velice agresivně.Dokázali soupeře napadat i obsazovat a pěknými kombinacemi i ohrožovat Karlínského brankáře.Skore otevřel kanonýr Křešualdo a i když soupeř za chvilku vyrovnal,byli to opět naši kanonýři Bertík s Křešualdem,kteří vrátili vedení na naši stranu.Po prostřídání dalších čtyřek byla hra přeci jen vyrovnanější a tak hosté vyrovnali na 3:3.Tímto výsledkem skončila i první třetina.
Do druhé třetiny vlétli naši kluci opět skvěle a dvěmi góly Bertíka a jednom gólu naší kapitánky Káji opět navýšili skore na 6:3.Ale soupeř opět využil slabší chvilky naší druhé a třetí čtyřky a čtyřmi góly dokázal otočit na 6:7.Druhá třetina byla celá bohatá na góly a tak Bertík,Křešualdo a krásnou střelou pod břevno Pepíno brzy otočili  výsledek  na 9:7.Ale do konce třetiny jsme to opět neudrželi a soupeř dvěmi góly  vyrovnal na 9:9.
Závěrečná třetina už byla skromná na góly.Soupeř dokázal brzy skorovat na 9:10 a naši borečci najednou nemohly překonat hostující obranu nebo brankáře.A ke všemu se nám (doufám že jen lehce) zranil kanonýr Bertík po jednom nezaviněném souboji a tak jsme stáhli hru na dvě čtyřky.
Kluci bez Bertíka svou snahu za vítězstvím nevzdali a nejprve neúnavný Křešualdo svým čtvrtým gólem vyrovnal a dvě minuty před koncem sice se štěstím ale asi zaslouženě rozhodl Kevin střelou z úhlu o našem prvním vítězství nad pražským partnerem 11:10
Na konec zápasu přišly i oblíbené penalty ve kterých jsme  byli také úspěšnější a vyhráli 7:5.

Dneska naši borečci předvedli všem svým fanouškům,kteří opět neváhali a přišli nás povzbudit i do tělocvičny, velice bojovný výkon s mnoha šancemi a góly a myslím si že je svou hrou nezklamali ba naopak naladili na páteční odvetný zápas do haly,který opět začíná v 16h.Sraz opět v 15,30h

Druhý únorový trénink

3. února 2011 v 20:50 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl další trénink,na kterém bylo 9 žáčků.
V pondělí nás čeká přípravný zápas proti našemu tradičnímu soupeři.futsalisty Karlín.Poprvé s nimi změříme síly ve velké tělocvičně.
Sraz v 15,30h - chrániče všichni sebou

Informace pro rodiče na únor a březen

2. února 2011 v 21:23 | trenér |  Aktuálně
Milí rodiče
chtěl bych vás informovat o pár věcech a požádat vás o informaci kdo z dětí bude během jarních prázdnin pryč abychom netrénovali třeba jen v pěti.Prosím všechny aby mi dali co nejdříve vědět.
První info - příští týden sehrají kluci v pondělí přátelák v tělocvičně od 16h s Karlínem a v pátek
                od 16h také s Karlínem,ale v hale!!!!!!!!!

Druhá info - o jarních prázdninách 25.2.2011 bychom měli sehrát přátelák s Loko Č.Lípa
                  Až budu vědět více dám všem vědět

Třetí info - dne 26.2.2011 pořádáme 7 .ročník halového turnaje o pohár starostky Stráže
      Nominace na turnaj - Tulis,Novák,Měchura,Ciperová,Hanes,Müller,Křeš,BiedermannN.,               Komárek,Bartoň,Bíro,Král

Čtvrtá info - jelikož většina dětí odjíždí 6.3.2011 na školu v přírodě bude trénink 7.3 a 11.3. zrušen

Poslední info -chtěl jsem přihlásit kluky na turnaj ročníků 2002  do Zákup na 19.3.2011,ale turnaj je už bohužel obsazený,tak se pokusím sehnat nějaký jiný turnaj,aby si zahráli i ti ostatní