ZŠ Jablonné v Podještědí : FK Stráž pod Ralskem

31. října 2010 v 6:02 | trenér |  Výsledky
ZŠ JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ : FK STRÁŽ POD RALSKEM

Poločas : 0:0

Sestava : Radošínský - Hanes,Müller,Měchura - Novák,Komárek - Křeš,Biedermann N.

Střídali :  Hrodek,Bíro,Král,Biedermannn D.

Včera 30.řijna jsme zajížděli k předposlednímu podzimnímu zápasu do Jablonného.
Čekalo nás tedy po týdnu opět derby.Po dohodě s domácími trenéry se hrálo na větší hřiště
systémem 1+7 na 2 krát 25 minut.
Ze začátku byl zápas vyrovnaný bez větších šancí.Naši kluci měli po většinu poločasu míč na svých kopačkách,ale dva větší hráči domácích(podle některých informací ročníky 99) nás příliš do zakončení nepustili.Opět jsme nevyužili několik rohů a když Pája v bráně po nebezpečném brejku domácího kapitána,předvedl parádní zákrok v souboji jeden na jednoho šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0.
Do druhé půle naši borečci  nastoupili s větší vůlí po vítězství a domácí jasně přehrávali.
Na domácího brankáře se valil jeden útok za druhým z obou stran a domácí často nevěděli kde jim hlava stojí a naší branku ohrožovali již minimálně.A po jednom závaru před domácí brankou jsme se konečně dočkali,když po Domčově nahrávce vystřelil Bertík a jeden z domácích obránců změnil směr střely za záda bezmocného brankáře 0:1.I nadále jsme měli míč na svých kopačkách a pět minut před koncem po krásné akci z levé strany od Pati Nováka,přez Křešáka se míč dostal opět k Bertíkovi,který se nemýlil a pojistil naše vedení 0:2.Poté se dostal na hřiště náš benjamínek Dáda,který na sebe strhl takovou pozornost,že ho hlídali tři domácí hráči a tím pádem se již domácí nedostali k žádné nebezpečné akci,která by nám zkazila radost z druhého vítězství v řadě.
Včera naši kluci předvedli velice pěkný výkon.Hlavně hráli zodpovědně a bojovně v obraně a ve druhém poločase předvedli mnoho krásných akcí po stranách a zaslouženě si odvezli tři body.Kdyby domácí ve svém mužstvu neměli již zmiňované mladší žáky,zvítězili by naši kluci určitě větším rozdílem.Chtěl bych všem za dnešní výkon poděkovat a také poděkovat všem našim fanouškům za podporu při zápase a za odvoz.

Sobotní zápas v Jablonném v Podještědí

27. října 2010 v 20:24 | trenér |  Aktuálně
V sobotu nás čeká předposlední mistrovský zápas v Jablonném v Podještědí.Sraz na utkání je ve 12h na hřišti.Odjezd nejpozději ve 12,15h a pojedeme autama.

27. října 2010 v 20:15 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl další trénink a tentokrát po nedělní dohodě ve velké  tělocvičně.Na tréninku bylo 11 dětí včetně naší kapitánky Káji,pro kterou bohužel podzimní sezóna skončila,neboť si v nedělním utkání naštípla kost na ruce a vyfasovala  ortézu a později sádru.
Kája pečlivě přihlížela,jak ostatní kluci trénují přihrávky a střelbu na branku.
Další trénink v pátek od 15,30h na našem hřišti.Pokud počasí dovolí.

Křeš z pen.

Sestava : Radošínský - Ciperová,Müller,Měchura - Novák,Komárek - Křeš,Biedermann N.

Střídali : Bíro,Hrodek,Král,Biedermann D.

Dnes 24.10.2010 naši nejmenší sehráli předposlední domácí zápas.Naším soupeřem byl náš nejčastější soupeř a to TJ Jiskra Mimoň(lonští vítězové).Před zápasem jsme se s hostujícím trenérem Martinem Vocáskem dohodli na systému 1+7 na dvakrát 25minut na šířku hřiště.
A celé utkání odpískal přísně,ale spravedlivě na obě strany pan Novák Patrik.
Od začátku zápasu se hrál velice vyrovnaný fotbal.Soupeř byl sice možná o kousek fotbalovější,ale naši kluci zase bojovnější a důraznější.Zápas se přeléval z jedné strany na druhou ale obrany obou družstev nenechávaly moc šancí útočníkům k zakončení.A když už se útočníci obou družstev dostali k nějakému zakončení byli vždy na místě skvělí brankáři.A ani několik rohů na obou stranách nebylo využito ke vstřelení branky a tak se odcházelo v poločase do kabin za nadějného stavu pro oba týmy 0:0.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem urvat vítězství na svou stranu.Bohužel již bez naší kapitánky Káji,která si z konce prvního poločasu přivodila po jednom zákroku hostujícího hráče,zranění ruky.Hra byla podobná jako v první půli.Opět se bojovalo o každý centimetr hřiště a obrany se snažily o udržení čistého konta.Ale naši kluci šli za vítězstvím srdnatěji a dočkali se první branky.Po jednom faulu jednoho z mimoňských hráčů kopal Kevin asi z dvaceti metrů přímý kop a jeden z hostujících hráčů jeho střelu ve snaze odhlavičkovat zasáhl tak,že krásným obloučkem zapadla za bezmocného mimoňského brankáře- 1:0.
Od té doby naši kluci přidali ještě více na bojovnosti a soupeře,kromě několika rohů vůbec k ničemu nepustili.A naopak po skvělých zákrocích Páji(který perfektně zastoupil dnes nemocného Vojtu) a dlouhých výkopech jsme se dostávali k možnostem na zvýšení skore.
To se nám povedlo čtyři minuty před koncem kdy po nebezpečné akci našich borečků neudržel hostující brankář střelu Bertíka a jeden z mimoňských obránců ve snaze o zabránění případné dorážky přikryl balón rukama a pískala se penalta.K té se postavil vítěz pátečního tréninkového penaltového rozstřelu náš kanonýr Křešák a nekompromisně zvýšil na 2:0.Hosté ještě v závěru zápasu se dostali do dvou nebezpečných akcí,ale překonat našeho brankáře se jim ani jednou nepovedlo.A tak jsme se po roce mohli opět radovat z domácího vítězství s naším odvěkým rivalem TJ Jiskra Mimoň.
Dneska bych chtěl pochválit celé družstvo za velice obětavý a bojovný výkon během celého zápasu.Věřím,že se dnešní zápas líbil všem našim fanouškům,kterým bych chtěl opět poděkovat za podporu během celého zápasu.Jsem rád,že kluci dokázali s favoritem držet krok celý zápas a po dlouhé době se k nám přiklonilo i trochu více štěstíčka,protože soupeř byl o malý kousíček fotbalovější.Ale trochu štěstí k fotbalu patří a dneska si kluci bodovat zasloužili.A doufám,že tento výkon předvedeme i za týden v Jablonném.

Sedmý říjnový trénink 2010

22. října 2010 v 21:40 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl další trénink na našem hřišti.Na tréninku bylo 11 žáčků.Kluci trénovali sprinty,vedení míče,nahrávky a střelbu z nahrávky.
Další trénink ve středu opět od 15,30h

V neděli sraz v 13h na našem hřišti.Výkop zápasu s Jiskrou Mimoň v 14h.Děcka at mají dostatečné oblečení

Trénink 20.10.2010

20. října 2010 v 12:29 | trenér |  Aktuálně
DNEŠNÍ TRÉNINK Z DŮVODU ŠPATNÉHO POČASÍ JE ZRUŠEN!!!!
DALŠÍ TRÉNINK NAPLÁNOVANÝ NA PÁTEK 22.10.2010 OD 15,30H NA NAŠEM HŘIŠTI.
POKUD BY OPĚT PRŠELO POKUSÍM SE OBJEDNAT TĚLOCVIČNU A DÁM V PÁTEK DOPOLEDNE VŠEM VĚDĚT

Pátý říjnový trénink 2010

18. října 2010 v 21:07 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl další trénink před blížícím se derby s naším nejčastějším soupeřem a rivalem Mimoní.Na tréninku bylo 13 dětí ä kluci hlavně trénovali start na míč,přihrávky a přesnost střelby.
Další trénink ve středu opět od 15,30h.
Jelikož je opravdu chladné počasí ,měly by děcka nosit na tréninky teplé oblečení+čepice a klidně i rukavice.

Info pro rodiče

Za 14 dní v sobotu 30.10.2010 zajíždíme k mistrovskému zápasu do Jablonného.
Jelikož naše avie je již zazimována,budeme muset jet vlastní dopravou.
Tímto žádám ochotné rodiče,kteří budou moci vzít auto,aby mi dali co nejdříve vědět kdo pojede a kolik bude mít volných míst.

Dneska 17.10.2010 nás čekal doma další mistrovský zápas s druhým týmem tabulky
Lokomotiva Česká Lípa B(nepoznal jsem rozdíl mezi A a B).Ihned po příjezdu soupeře,nastaly opět dohady ohledně velikosti hřiště,které vyústili v nechutné extrempore s hostujícím trenérem.Nakonec k zahájení utkání s malým spožděním přeci jenom došlo a to na hřišti o 5 m užším a o 4 m kratším systémem 1+5 na dvakrát 25minut.Zápas tentokrát odpískal a také výborně pan Novák Patrik.
Začátek zápasu bohužel naši kluci nezvládli a fotbalovější soupeř toho brzy využil ke skórování- 0:1.Hosté i nadále byli lepší a naši kluci se jen bránili.A i když se snažili bojovat dokázal soupeř dvakrát prostřelit z dálky našeho brankáře Vojtu.Až v poslední pětiminutovce se naši více osmělili a dobrým napadáním chybujících hostujících hráčů si vytvořili i tři jasné gólové šance,které však 2xKřešák a jednou Bertík nedokázali využít.
Do druhého poločasu naši opět vlétli s tím,že zápas zdramatizují a to se i brzy povedlo po Páťově dlouhém autovém vhazování a hlavičce našeho malého"velkého" kanonýra Křešáka-1:3.Škoda,že se nám pár dalších šancí nepodařilo využít,neboť soupeř v tu chvíli uplně přestal hrát a naši kluci v tu chvíli určitě byli lepší.Ale nedáš dostaneš a tak hosté dokázali z protiútoku zvýšit na 1:4 a vzápětí na 1:5.A to už do konce zápasu moc minut nechybělo a příležitost v zápase dostali i menší kluci z lavičky a soupeř nám v závěru nasázel ještě další tři góly.A pak už zazněl konečný hvizd pana rozhodčího s konečným skórem 1:8.
K dnešnímu zápasu toho nemám moc co dodat.Všichni diváci viděli co se před zápasem dělo a jednání takových  lidí, jako byl hostující trenér úplně dokáže zkazit malým dětem radost a nadšení pro fotbal.Soupeř byl fotbalovější,ale kluci bojovali co jim síly stačily.
Akorát nechápu logiku hrát soutěž s dvěma týmy a stavět za oba týmy stejné hráče(ty dobré) jen aby se vyhrávalo.
Ještě mě zarazilo chování jednoho z rodičů,ke kterému se zde nechci vyjadřovat.Ať  jde zmiňovaný trénovat  místo mě a nebo ať svého syna na fotbal neposílá.Za nějaké vyhrůžky mi to nestojí a nemám to zapotřebí.

Čtvrtý říjnový trénink

14. října 2010 v 7:07 | trenér |  Aktuálně
Včera proběhl další trénink před nedělním těžkým zápasem s Lokomotivou Česká Lípa B,který se bude hrát na našem hřišti od 14h.Sraz v 13h.
Tréninku se zúčastnilo 12 žáčků a kluci hlavně trénovali zakončení na brankáře.

Pozor změna !!!!!

Od příštího týdne budou tréninky posunuty na 15,30h do 17h.Důvodem je dosti chladné počasí.

12. října 2010 v 6:47 | trenér |  Aktuálně
Včera proběhl další trénink,kterého se zúčastnilo 13 žáčků.Hlavní náplní tréninku byl souboj jeden na jednoho.
Další trénink proběhne ve středu 13.10.2010

FK Stráž pod Ralskem : SK Horní Libchava

10. října 2010 v 20:23 | trenér |  Výsledky
FK STRÁŽ POD RALSKEM : SK HORNÍ LIBCHAVA

Výsledek : 4:1

Poločas : 1:0

Sestava : Tulis - Novák,Ciperová - Komárek - Křeš,Biedermann N.

Střídání : Hrodek,Měchura,Bártoň,Müller,Bíro,Biedermann D.

Dnes 10.10.2010 sehráli naši kluci další mistrovský zápas na domácím hřišti.Původně se mělo hrát v Horní Libchavě,ale jelikož po záplavách mají v Libchavě problém s kabinami,byl zápas přesunut k nám.
Hosté přijeli pouze s šestící fotbalistů,takže se zápas odehrál systémem 1+5 na 2x25minut a
opět s přehledem odpískal pan Martin Roll.
Začátek zápasu nenasvědčoval tomu,že proti nám hraje soupeř obývající poslední místo tabulky.Hlavně dva větší kluci vzbuzovali zdánlivý respekt.Ale naši kluci po pár minutách zjistili,že velké nebezpečí z jejich kopaček moc nehrozí.A tak se snažili co nejrychleji vstřelit uklidňující branku.Málem se to povedlo Křešákovi,který postupoval sám na brankáře,ale bohužel ho nedokázal překonat.A i další šance našich zlikovidoval buďto brankář hostí a nebo naše nepřesná koncovka.Až pár minut před koncem poločasu se naši fanoušci dočkali a po třech zápasech si mohli zakřičet gól.To na  pravé straně našel po lajně Kevin Domču,který zatáhl balón až k vápnu hostí a mezi dvěmi obránci prostrčil na zcela volného Křešáka a ten se štěstím konečně prostřelil brankáře hostí -1:0.Tak skončil i poločas .
Ve druhém poločase pomalu docházeli hostujícím hráčům síly a tak šancí na naší straně přibývalo.V páté minutě druhé půle si prudkou polostřelu polopřihrávku Křešáka na Kevina srazil jeden z Libchavských obránců do vlastní sítě -2:0.Netrvalo dlouho a náš kanonýr završil čistý hatrick po další naší krásné souhře- 3:0.Za tohoto stavu se na hřiště dostali i ti hráči,kteří toho doposud moc neodehráli. A hned tři gólové šance našeho budoucího kanonýra Dády mohly přinést navýšení skore.Ale bohužel brankář soupeře byl proti a všechny jeho šance bravůrně zlikvidoval.Až Dády bráška Bertík dokázal najít opět recept na jeho překonání a pěknou střelou od tyče do tyče a za brankovou čáru zvýšil na 4:0.
Poté naši kluci v obraně polevili a snažili se mnohem více podpořit útok a také vstřelit nějakou branku.Proto přišel v posledních minutách trest z kopaček hostulícího(obrovitého) kapitána,kterému se po dlouhém výkopu brankáře,podařilo obstřelit dnes opět dobře chytajícího Vojtu -4:1.To už bylo z obou stran po gólové stránce vše a na světě druhá naše letošní výhra(první doma).
Naši kluci po několika zápasech opět předváděli líbivý fotbal,s mnoha pěknými a vydařenými přihrávkami a následujícími šancemi.A ukázali všem fanouškům a hlavně mně.že fotbal hrát nezapoměli a že ho stále umí.Pochvalu a následnou sladkou odměnu si dnes zasloužili opravdu všichni.I hosté,kteří srdnatě bojovali celý zápas bez jediného střídání.

Druhý říjnový trénink 2010

8. října 2010 v 22:59 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl další trénink,kterého se zúčastnilo 13 žáčků(dva omluveni).Kluci trénovali opět halvně souhru a střelbu na oba brankáře.Dále také proběhl tradiční páteční trénink brankářů s panem Markem.
V neděli 10.10.2010 hrajeme další mistrovský zápas s SK Horní Libchava.Soupeř požádal o přeložení zápasu k nám a tak zápas sehrajeme na domácím hřišti od 14h.Sraz v 13h.
Dále byli požádány čtyři naše opory na nedělní výpomoc u mladších žáků,kteří zajíždějí do Jablonce.Jedná se o Páju Radošínského,Káju Ciperku,Kevina a Bertíka.Sraz pro tyto čtyři v 7,45h návrat kolem 13,30h.
Snad se všichni včas vrátí a budou mít dostatek sil k odehrání svého zápasu.

Další trénink v pondělí od 15,30h do 17h

Nedělní zápas

8. října 2010 v 7:43 | trenér |  Aktuálně
Včera se dohodlo vedení našeho týmu s vedením týmu SK Horní Libchava na sehrání nedělního utkání u nás ve Stráži pod Ralskem dne 10.10.2010 od 14 h,protože v Libchavě mají stále problém s kabinami po nedávných záplavách.