11.SK ZŠ Jablonné40043: 280( -6)
12.H.Libchava40042: 380( -6)

Dvanáctý zářijový trénink

29. září 2010 v 21:02 | trenér |  Aktuálně
Déle trvající špatné počasí a dva po sobě venkovní promočené zápasy nás dnes zahnaly trénovat do tělocvičny.Na tréninku se kromě dvou marodů Páti a Páji opět objevili všichni žáčci,což mě velice těší.Kluci opět trénovali vedení míče a střelbu na Vojtu.
Další trénink v pátek od 15,30h na našem hřišti(pokud počasí nebude proti).

Trénink 29.9.2010

29. září 2010 v 10:56 | trenér |  Aktuálně
Dneska 29.9.2010 trénink ve velké tělocvičně od 16h do 17,30h.Sraz před bazénem v 15,45h.Sebou ať mají všichni sálovou obuv!!!!!!!

Střídali : Král,Bíro

Dnes 28.9.2010 jsme po nedělním deštivém a promrzlém zápase v Kamenickém Šenově,opět za deště zajížděli k dalšímu mistrovskému zápasu do Nového Boru.Dnes jsme se museli obejít bez naší kapitánky Káji,která odnesla nedělní zápas horečkami a Páti N.,který ještě léčí zraněný kotník.A tak nám jel pomoci trucující Páťa H.
Tentokrát se hrálo na umělce,takže mírný déšť a zima nebyly překážkou v odehrání mistrovského zápasu.Zápas se odehrál systémem 1+7 dvakrát 25minut.
Bohužel dnes naši kluci předvedli jeden z nejhorších výkonů ve své krátké historii.
Věděli jsme,že nás čeká těžký soupeř,ale naši kluci to domácím velice usnadnili neboť se celý zápas pouze bránili.Sice se bránili dlouho a srdnatě,ale byla jen otázka času,kdy se domácí prosadí.Neboť se valil na dnes opět skvělého Vojtu jeden útok za druhým.Soupeř se dokázal prosadit až před koncem poločasu,kdy Gába neuhlídal při rohu jednoho z Borských fotbalistů  a ten pohodlně zavěsil za bezmocného Vojtu 1:0.A jelikož se naši kluci dostali pouze k jedné střele z dálky ,byl stav po prvním poločase pro nás docela lichotivý.
Bohužel obrázek druhého poločasu se nezměnil a domácí ostřelovali naší branku a čekalo se jen kolikrát Vojta kapituluje.My jsme se za druhý poločas dostali opět jen k jedné střele na branku a to ještě nejmenším naším hráčem Pepinem,který jako jediný dokázal vystřelit na domácího brankáře.A to je pro bodování v mistrovském zápase opravdu málo.
A tak soupeř opět ke konci poločasu upravil po rohu a další naší chybě  na konečných 2:0.

Dneska i když výsledek tomu neodpovídá jsme opravdu podali špatný výkon až na vyjímky,(ale to hlavně v obraně).Naše hra dopředu dnes byla uplně nulová,jako kdyby kluci hráli spolu poprvé.Je pro mě přístup k utkání některých našich žáčků velkým zklamáním.A bohužel je to horší a horší.
A ještě se cítí býti uraženi,když jim něco vytknu a stěžují si na mě rodičům a ti si to pak semnou chodí vyříkávat.Jelikož klukům věnuji veškerý volný čas a stojí mě to dosti usílí,tyto reakce  mě začínájí odrazovat od další práce v roli trénéra přípravky.Ať si to jde někdo z rodičů nejdříve zkusit a pak mi začne něco vyčítat.Milerád si s ním vyměním pozici a budu chodit na zápasy v roli diváka a kritika.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům,kteří nám byli opět nápomocni v odvozu do Nového Boru.

27. září 2010 v 19:30 | trenér |  Aktuálně
Již zítra by jsme měli opět zajíždět k dalšímu mistrovskému zápasu do Nového Boru.Bohužel jsem žádnou zprávu o zrušení zápasu nedostal a tak si dáme zítra sraz v 9,15h na hřišti a poté autama pojedeme do Boru.Zápas začíná v 10,30h.Sebou at mají děcka hlavně věci(ponožky,tepláky,trika a mikiny) na převlečení pod dres,klidně i dvoje.

Střídali : Hrodek,Komárek- Bíro,Král

Včera 26.září 2010 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému zápasu tentokrát do Kamenického Šenova.Jelikož celou noc a celý den pršelo věděli jsme že nás čeká velice obtížné utkání,které bohužel nebylo zrušeno v což jsme marně doufali.
Hrálo se opět na malém hřišti systémem 1+5 a hlavně na velice podmáčeném trávníku.
Od začátku zápasu to byl spíše boj než nějaký líbivý fotbal.Balón se zastavoval v loužích a nebo děckám po kluzké trávě utíkal.Soupeř využíval svou fyzickou a výškovou převahu a tak naši borečci často končili na zemi v kalužích.Takže chudáci byli promočení a promrzlí až na kost a tím i velice omezení v pohybu.Bohužel dost nedovolených zákroků pan rozhodčí na naše žáčky nepískal a tak se domácí dvěmi ušmudlanými góly dostali do vedení 2:0.Naši kluci se snažili co jim síly stačily ale bohužel se proti třem větším bránícím hráčům v čele s brankářem  z mnoha akcí nedokázali prosadit a tak poločas byl 2:0 pro domácí.
Do druhého poločasu se všichni převlékli do suchých dresů.Ale stejně během chvilky po některých zákrocích domácích, byli kluci opět promočeni na kost.Naše snaha o zvrácení výsledku opět končila na obraně,terénu a přibývajícím časem i na panu rozhodčím,který vůbec nepískal nedovolené zákroky domácích na naše hráče.A tak domácí opět po jedné z akcí překonali Vojtu 3:0.Až poté jsme se dočkali zaslouženého gólu,kdy po výkopu Vojty dokázal protlačit balón do brány Bertík,i když ho to opět stálo studenou koupel v kaluži po zákroku brankáře 3:1.Tyto zákroky na naše útočníky často volali po penaltě,ale bohužel pan rozhodčí je odmítal pískat.A tak po našem několikanásobném upozornění naopak odpískal faul pro domácí a z následného trestného kopu propálil domácí "drobeček" bodlem vše co mu stálo v cestě i s Vojtou a upravil tak skore na konečných 4:1 pro domácí.
Poté již  rozhodčí odpískal konec a kluci se rychle utíkali převléci do suchého,takže tentokrát nedošlo ani na oblíbené penalty.
Chtěl bych všem dětem poděkovat za odvedený a statečný výkon.V tomto zápase nešlo ani tak o výsledek,ale spíše o zdraví dětí.A tak by si zodpovědní lidé kteří rozhodují o tom jestli hrát nebo nehrát by si to měli uvědomit,že jsou děcka velice náchylní a můžou mít nepříjemné následky takovýchto "promáčenýchů zápasů.

Poslední zářijový trénink 2010

25. září 2010 v 10:50 | trenér |  Aktuálně
Včera proběhl poslední trénink před blížícím se dvojzápasem naší přípravky.Na tréninku bylo 11 žáčků.Kluci trénovali hlavně střelbu na branku.V neděli je sraz v 8,30h na hřišti.Odjezd v 8,45h do Kamenického Šenova

Desátý zářijový trénink 2010

23. září 2010 v 6:28 | trenér |  Aktuálně
Včera za krásného počasí proběhl další trénink.Na tréninku byly kromě marodů Páti a Páji a omluvených Bertíka a Dády všichni ostatní malí fotbalisti.Kluci hlavně trénovali auty,dlouhé kopy a vedení míče s nahrávkami.
Další trénink v pátek od 16h.

Informace pro rodiče

21. září 2010 v 9:19 | trenér |  Aktuálně
Milí rodiče
vím,že to je brzy,ale jelikož takové akce se musí plánovat s časovým předstihem,chtěl bych se informovat,které děti  o jarních prázdninách v období od 21.2.2011 do 27.2.2011 budou k dispozici a kteří budou na prázdninách.
Chtěl bych udělat v sobotu 26.2.2011 od 9h sedmý ročník tradičního žákovského turnaje o pohár starosty města Stráže pod Ralskem.
Jelikož se musí včas zamluvit hala,shánět soupeře,ceny atd. potřeboval bych co nejdříve vědět jestli bude potřebný počet dětí k dispozici.Pokud by nebyl musel bych vymyslet jiný termín,ale v březnu jsou zase školy v přírodě po třídách a já mám každý druhý víkend pracovní,tak by to složité.
Prosím o co nejrychlejší vyjádření všech rodičů k danému datumu 26.2.2011

Díky za pochopení

Devátý zářijový trénink 2010

20. září 2010 v 20:02 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl po včerejším těžkém zápase další trénink,kterého se zúčastnili všichni aktivní žáčci(až na omluveného Jiříka).Náplní tréninku byly soutěže družstev v různých dovednostních a běžeckých soutěžích.A na závěr kombinace a střelba na branku.A bohužel při jedné z nich se srazil Páťa s Vojtou a odnesl to Páťův kotník.Doufejme že Páťa bude v pořádku.
Další trénink ve středu 22.9. od 15,30h na našem hřišti

FK Stráž pod Ralskem: Loko Česká Lípa "A"

19. září 2010 v 21:00 | trenér |  Výsledky
FK STRÁŽ POD RALSKEM : LOKOMOTIVA ČESKÁ LÍPA "A

Výsledek : 0:2

Poločas  : 0:1

Sestava : Tulis - Novák,Ciperová,Měchura -Müller,Komárek - Křeš,Biedermann N.

Střídali : Radošínský - Hrodek- Bartoň,Bíro - Král

Dnes 19.září sehráli naši borečci svůj druhý domácí zápas a bohužel opět bez bodového úspěchu.Ještě před zápasem bylo jasné,že nás čeká hodně těžký zápas,neboť soupeř v prvních dvou kolech dvakrát vyhrál dohromady s hrozivým skore 27:0.Po komplikované dohodě s hostujícím trenérem se nakonec zápas odehrál systémem 1+7 na 2x 25minut a celý zápas skvěle odpískal opět pan Martin Roll.
Za hosty nastoupilo několik hráčů ročníků 2000 a ihned od začátku byla v jejich hře vidět lepší sehranost a větší fotbalovost,ale naši kluci tyto dovednosti nahrazovali obrovskou bojovností a tak soupeře moc nepouštěli do vážných gólových situací.A když už se soupeř přeci jenom dostal k zakončení byl vždy na místě dnes opět skvělý Vojta a jelikož se naši kluci do příliš šancí nedostali a ani nedokázali využít tří rohů byl stav dlouho 0:0.
Bohužel ke konci poločasu se favorit dočkal a po velké mele před naší brankou dorážel jeden z českolipských útočníků odražený balón za beznadějného Vojtu 0:1.
Do druhého poločasu nastoupil v brance místo Vojty náš druhý brankář Pája a také on doslova čaroval  jako Vojta v prvním poločase a držel naše naděje na bodový zisk až do konce zápasu.Ale dnes nám nebylo souzeno vstřelit branku a tak hosté opět po jedné malinké chybičce v obraně chvilku před koncem dorazili balón do naší branky.A když v poslední minutě neměl dost sil a štěstí  náš kanonýr Křešák na potrestání chyby hostujícího brankáře,odpískal pan rozhodčí konec zápasu s konečným skorem  0:2.
Dneska bych chtěl pochválit celé naše družstvo za velice obětavý a bojovný výkon,protože opravdu naši kluci se favorita naší soutěže vůbec nezalekli a celý zápas jezdili na plno a bojovali jako jeden tým.Věřím,že pokud budou takto bojovat i v dalších zápasech začnou kluci opět vyhrávat.
Chtěl bych poděkovat naším fanouškům a doufám,že se jim výkon našich nadějí dnes líbil stejně jako mě.A i když se nevyhrálo neodcházeli ze zápasu zklamaní.

Osmý zářijový trénink

16. září 2010 v 21:35 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl poslední trénink před těžkým utkáním s Lokomotivou Česká Lípa A,který nás čeká v neděli od 14h na našem hřišti.Na tréninku bylo dvanáct dětí a hlavně trénovaly osobní souboje a zakončení na brankáře.

15. září 2010 v 18:03 | trenér
Dneska nás počasí zahnalo trénovat do tělocvičny.Na tréninku bylo kompletní družsvo (kropmě tří předem omluvených žáčků).Hlavní dnešní náplní tréninku byla hlavně střelba na oba naše brankáře.
Další trénink již zítra od 16h na našem hřišti.Pokud počasí dovolí.Pokud ne trénink bude zrušen

Středa 15.září

15. září 2010 v 14:11 | trenér |  Aktuálně
Pozor změna

Jelikož celý den dnes prší proběhne trénink ve velké tělocvičně od 16h do 17,30h.
Sraz v 15,45h u bazénu.Přezuvky a oblečení do tělocvičnz sebou

šestý zářijový trénink 2010

14. září 2010 v 6:40 | trenér |  Aktuálně
Včera proběhl za chmurného počasí další trénink,kterého se zúčastnilo 11 žáčků.Kluci trénovali hlavně přihrávky a vedení míče.Další trénink pokud počasí dovolí bude ve středu 15.9.2010 od 16h na našem hřišti