Září 2009

Poslední zářijový trénink

30. září 2009 v 21:13 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl za sychravého počasí další trénink.Tréninku se zúčastnilo 17 žáčků.Bohužel jsme se dozvěděli nemilou zprávu,že se po zbytek podzimní sezony budeme muset obejít bez Péti Měchury,který si způsobil úraz obou rukou.Tímto bych mu chtěl popřát brzské uzdravení a brzský návrat mezi nás.
Na tréninku se dnes poprvé objevil bývalý a velice zkušený brankář dospělých Jaromír Svoboda,který nám bude vypomáhat s výcvikem našich mladých brankářů Vojty a Domči.
Trénink byl zaměřen na vedení míče a zakončování na branku.
Další trénink pokud počasí dovolí bude v pátek 2.10 od 16h.
Bude to poslední trénink před velice těžkým zápasem,který nás čeká doma v neděli od 13,30h
a to s Jiskrou Mimoň.

TJ Doksy : FK Stráž pod Ralskem

26. září 2009 v 18:32 | trenér |  Výsledky

Výsledek : 0:8

Poločas : 0:2

Branky : 2x Komárek
1x Křeš,Komžík,Král,Novák,Biedermann N.,Biedermann D.

Sestava : Tulis - Měchura,Hanes,Novák - Müller,Komžík - Křeš,Biedermann N.

Střídání : Hrodek,Komárek,Král,Biedermann D.

Dneska naši kluci sehráli další mistrovský zápas na horké půdě TJ Doksy.
Hned od začátku bylo všem přítomným divákům jasno,že se opět bude hrát velice útočný fotbal.Naši borci od začátku uzamkli domácí před jejich brankou a střídali se opět v neproměňování šancí.Až v polovině zápasu prostřelil domácího brankáře opět velice aktivní Honzík Křeš.Další šance naši kluci nedokázali proměnit a až před koncem poločasu přišel utěšující gól z kopaček střídajícího Domči.Domácí se za první poločas dostali pouze k jedné střele na bránu,se kterou si náš brankář s přehledem poradil.A tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro nás.
Do druhého poločasu naši nastupovali s pokyny,co nejdříve svůj náskok pojistit a to se jim po krátké době podařilo zásluhou kanonýra Bertíka.Když chvíli na to Máťa zvyšoval na 4:0,bylo jasné že se zápas bude dohrávat v poklidném tempu a bude jen otázkou s jakým konečným skóre.V tu chvíli se na hřiště dostali i střídající hráči a po spolupráci já na bráchu brácha na mě vstřelil po pěkné akci Bertíka nejmladší náš hráč na hřišti Dáda za přispění domácího obránce svůj druhý gól ve druhém zápase.Poté zvyšoval dalekonosnou střelou svým prvním letošním gólem Páťa Novák již na 6:0.Naši se stále snažili o ohrožení domácí branky a domácí se občas dostali z brejků k zakončení,ale našeho brankáře se jim překonat nepovedlo.Tak přišel druhý střelecký úspěch Domči po pěkné nahrávce Kevina a vzápětí mohl přijít i druhý gólový úspěch Honzíka Křeše,který po ruce jednoho z domácích obránců v pokutovém území zahrával penaltu,ale bohužel se mu nepovedlo vyzrát na druhém domácím gólmanovi.A tak před koncem zápasu po pěkné samostatné akci přišel první soutěžní gól naší druhé nejmladší naděje Pepína a tím podtrhl i konečný výsledek na 8:0.
Dneska opět naši kluci předvedli velice útočnou hru,která se musela líbit nejen naším nejvěrnějším fanouškům,kteří opět nelitovali svůj čas a přijeli nás podpořit i do Doks,ale i domácím.A jsem rád,že i méně nasazovaní a mladší kluci se začínají prosazovat jak střelecky tak i herně.

Doksy : Stráž pod Ralskem

25. září 2009 v 19:49 | trenér |  Aktuálně
V sobotu 26.9.2009 se uskuteční další náš zápas na hřišti TJ Doksy.
Sraz hráčů je v 8h 30minut na hřišti.Odjezd kolem 8h45minut.
Zápas začíná v 10hodin v Doksech
Sebou ať mají všichni fotbalisti chrániče,kopačky,teplé oblečení(po ránu už bude chladno)

25. září 2009 v 19:42 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl další trénink za účasti 17 žáčků.Kluci trénovali hlavně střelbu na bránu a dozvěděli se nominaci na zítřejší zápas v Doksech.
Pondělní trénink se ruší a další trénink proběhne ve středu 30.září od 16 hodin

Devátý zářijový trénink

24. září 2009 v 6:48 | TRENÉR |  Aktuálně
Včera proběhl opět za krásného počasí další trénink,kterého se kromě Pavla Radošínského(nemocen) zúčastnili všichni naši malí fotbalisti.Kluci nacvičovali útočné akce a kopání rohů.
Další trénink proběhne v pátek od 16hodin.Kdy se i kluci dozví nominaci na nadcházející zápas v Doksech,který se hraje v sobotu od 10hodin

Osmý zářijový trénink

21. září 2009 v 20:10 | TRENÉR
Dneska proběhl za krásného počasí další trénink,na kterém bylo 20 dětí.Zhodnotili jsme sobotní zápas,zahráli si pár soutěží,zaběhali si v lese a zahráli fotbálek.
Další trénink bude ve středu od 16 hodin.

1x Biederman David

Sestava : Tulis - Novák,Hanes,Měchura - Komžík,Müller - Křeš,Biedermann N.

Střídání : Ciperová,Hrodek,Komárek,Plíhal,Bíro,Biedermann D.

Dneska sehráli naši kluci další domácí zápas.Tentokrát jim byl soupeřem tým SK Skalice.
Naši borečci nenechali nic náhodě a hnedka od první sekundy zápasu se pustili do soupeře se vší vervou z čehož pramenily i góly v soupeřově síti.Gólostroj domácích začal hned v první minutě Máťa hlavou.Následoval jeden útok za druhým a další góly 2 krát Bertíka ,jednou Kevina a jednou opět velice aktivního Honzíka Křeše .Když se premiérově trefil domácí stoper Páťa Hanesů byl již stav 6:0.Mezitím se na hřiště dostali i další hráči ze střídačky,kteří se snažili taktéž překonat svými nebezpečnými útoky hostujícího brankáře.Poté dokonal svůj hatrick Bertík a své druhé góly přidali Kevin a Máťa.Teprve za stavu 9:0 se osmělili hosté a jejich nejlepší hráč na hřišti s číslem 12 překonal z trestného kopu našeho brankáře.Jubilejní desátý a svůj třetí gól v zápase poté vstřelil Kevin.A těsně před koncem poločasu fauloval
ve vápně Péťa hostujícího hráče a z penalty snížil hostující hráč číslo 12 na 10:2.
A to byl konečný poločasový výsledek.
Druhý poločas již začali kluci ze střídačky a netrvalo dlouho a poprvé ve své kariéře se trefil Domča.Poté opět Honzík Křeš,Kevin a z trestného kopu opět Páťa Hanes.To už po hřišti běhal nejmladší domácí hráč Dáda,který byl několikrát blízko gólu.Na 15:2 zvyšoval svým pátým gólem Kevin a pak přidal svůj čtvrtý gól Bertík a svůj druhý gól Domča.
Teprve pak se opět osmělili hosté a hráč číslo 12 během chvilky snížil na 17:4.
A v poslední minutě se bouříci diváci dočkali historického střeleckého úspěchu ,kdy se trefil nejmenší a nejmladší domáci boreček Dáda a stal se tak historicky nejmladším střelcem klubu FK Stráž pod Ralskem.
Poté odpískal výborně pískající rozhodčí Pavel Svoboda konec zápasu a naši borci si vyslechli zasloužený potlesk od všech diváků.
Dneska si všichni naši kluci zaslouží velikou pochvalu,protože předvedli velice kvalitní výkon,který se musel líbit všem přihlížejícím divákům

Sedmý zářijový trénink

17. září 2009 v 19:06 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl za chladného počasí další trénink,na kterém bylo 15 dětí.
Trénink byl současně i generálkou na sobotní zápas.Kluci ze základní sestavy
sehráli tréninkový zápas proti zbylým fotbalistům.
V sobotu je sraz ve dvanáct hodin,sebou ať mají všichni kluci chrániče a tréninkové oblečení na roztrénování.

16. září 2009 v 19:32 | trenér |  Aktuálně
Dneska proběhl další trénink.Tréninku se zúčastnilo 17 dětí.Dneska jsme nejdříve rozebrali zápas,pak jsme se šli po dlouhé době zaběhat do lesa,pak jsme trénovali přihrávky a nakonec opět střelbu.
Další trénink proběhne netradičně již zítra od 16h,neboť byl zápas přeložen z neděle na sobotu 19.září od 13 hodin

Střídání : Bíro,Želechovský

Dneska naši kluci sehráli první zápas na soupeřově hřišti.Zápas začal rychlým gólem v naší síti,po špatné úvodní rozehrávce.V dalším průběhu byla hra z naší strany neurovnaná a hlavně v obraně dělali kluci chyby.Po několika minutách se podařilo našim vyrovnat gólem Honzíka Křeše.V tu dobu se nám začala hra dařit a po nejkrásnější akci zápasu vstřelila náš druhý gól kapitánka mužstva Kája.A vzápětí přišel třetí gól z kopačky Páji.Potom se naši hoši nechali výsledkem ukolébat a opět dělali jednu chybu za druhou.Hlavně v obraně a z toho začaly padat góly do naší branky.
Soupeř nám jich do konce poločasu nasázel pět za sebou.A tak se šlo do šaten za stavu 6:3 pro domácí.
O poločase jsme promluvili klukům do duše a vštípili jim větší aktivitu na hřišti a více napadání soupeře.
A opravdu to bylo po změně stran znát.Naši kluci začali domácí napadat hned při rozehrávání od brány a soupeř začal dělat chyby.Čehož začli naši útočníci využívat.Nejprve snížil Bertík,poté Kevin a vzápětí svým druhým gólem vyrovnal Bertík.V tu dobu jsme měli i serii asi deseti rohů,které se nám bohužel nepodařilo proměnit.Po vyrovnání opět začali hrát i domácí a zahrozili z několika akcí.Ale buď nás zachránila tyč a nebo svými zakroky brankář.A tak po další naší akci přišel první soutěžní gól Mati.A my jsme vedli několik minut před koncem 6:7.Ale vedení netrvalo moc dlouho a po střele z dálky pod břevno domácí vyrovnali.Poté ještě zahrozili oba soupeři dvakrát na každé straně,ale ani jednomu z nich se už skórovat nepodařilo.A tak zápas skončil spravedlivou remízou.
Dneska sice naši kluci nezahráli jako před týdnem a dělali mnohem více individuálních chyb,ale ukázali svoji odhodlanost a bojovnost po poločase za stavu 3:6 výsledek otočit a nevzdát nepříznivě se vyhlížející zápas.Což vidím jako velké pozitivum do dalších zápasů.

Jetřebí - Provodín : FK Stráž pod Ralskem

11. září 2009 v 21:19 | trenér |  Aktuálně
Zápas se uskuteční v neděli 13.září od 10h na hřišti v Jestřebí.